Ligue 1: Pewne zwycięstwo PSG i porażka AS Monaco

Paris Saint-Germain

W meczach 22. kolejki Ligue 1 PSG przed własną publicznością pokonało Montpellier 5:0, a Monaco uległo Nimes 3:1. Kamil Glik cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

PSG – Montpellier

Pierwszą bramkę w 8. minucie zdobył technicznym uderzeniem Sarabia. Tuż przed przerwą podwyższył Di Maria lobując wychodzącego bramkarza. Kilka chwil później było już 3:0, bo piłkę do własnej bramki skierował Dongre. W drugiej połowie Paryżanie nie zamierzali odpuszczać sobie strzelania kolejnych bramek. W 57. minucie Mbappe po podaniu Neymara wyszedł sam na sam i ogrywając bramkarza uderzył do pustej bramki. Kropkę nad i postawił w 65. minucie Kurzawa, który wykorzystał odbitą przez bramkarza piłkę. Goście kończyli mecz w dziewiątkę. W pierwszej połowie czerwony kartonik obejrzał bramkarz Bertraud za zagranie ręką poza polem karnym, a w drugiej połowie za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Chotard.

Nimes – AS Monaco

W drugim sobotnim meczu Nimes podejmowało przed własną publicznością AS Monaco. Kamil Glik rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych, a jego koledzy jako pierwsi cieszyli się ze zdobycia bramki. Sytuację sam na sam w 13. minucie wykorzystał Ben Yedder. Niecały kwadrans później gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania, a uczynił to Florian Miguel. W 32. minucie dwójka kolegów reprezentanta Polski postanowiła utrudnić zadanie swojej drużynie. Najpierw czerwoną kartkę za faul obejrzał Bakayoko, po chwili pod prysznic udał się Gelson Martins, który odepchnął sędziego. W 62. minucie Philippoteaux pięknym strzałem wyprowadził Nimes na prowadzenie. Zwycięstwo przypieczętował w 79. minucie Martinez.