Ligue 1: Pewne zwycięstwo Paris Saint-Germain

PSG Nice

W meczu inaugurującym dziesiątą serię gier francuskiej Ligue 1 Paris Saint-Germain pokonał OGC Nice 4:1.

Podopieczni Thomasa Tuchela podeszli do dzisiejszego starcia w nieco okrojonym zestawieniu. Oprócz Neymara gotowości do gry nie wykazali również m.in. Idrissa Gueye czy Julian Draxler. Na ławkę rezerwowych po dłuższej przerwie od gry powrócił z kolei Edinson Cavani.

W spotkanie lepiej weszli goście, co zaowocowało już w 15′ minucie, kiedy na prowadzenie PSG wyprowadził Angel Di Maria. Po chwili Argentyńczyk potwierdził swoją wysoką formę podwyższając wynik na 2:0.

Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 67′ minucie, lecz dwie czerwone kartki odebrały im większe szanse na urwanie cocnajmniej punktu.

Koncowka pojedynku również przebiegała pod dyktando “Les Parisiens”, którzy za sprawa trafień Kyliana Mbappe i Mauro Icardiego ustalili wynik spotkania na 1:4.

17.10.2019, Ligue 1 – 10. kolejka, Allianz Riviera (Nicea)

OGC Nice – Paris Saint-Germain x:x (x:x)

Ganago 67′ – Di swietnie Maria 15′, 21′, Mbappe 88′, Icardi 90+1′

Nice: Benitez – Burner, Herelle, Dante, Sarr – Danilo, Cyprien, Lees Melou – Ganago, Dolberg, Claude Maurice

PSG: Navas – Meunier, Thiago Silva, Kimpembe, Diallo – Paredes, Herrera – Sarabia, Di Maria, Choupo-Moting – Icardi

Sędzia: Francois Letexier (Francja)