Bundesliga: Eintracht Frankfurt pewnie pokonuje Aptekarzy!

Twitter/ Eintracht Frankfurt

Pierwszy mecz 8. kolejki Bundesligi zakończył się wynikiem 3:0. Eintracht Frankfurt pokonał u siebie Bayer Leverkusen.

Doskonałym podaniem w 4. minucie tego spotkania popisał się Danny da Costa. Piłka po jego podaniu dotarła do Goncalo Paciencii, który pokonał Lukasa Hradeckiego. Bramkarz Bayeru Leverkusen odbił piłkę nogą, jednak strzał napastnika Eintrachtu był za silny by go w ten sposób obronić.

W 16. minucie spotkania, Aleksandar Dragovic po strzale jednego z zawodników gospodarzy zablokował piłkę za pomocą ręki. Sędzia podyktował rzut karny, który w 17. minucie na bramkę zamienił Goncalo Paciencia.

Przed zakończeniem pierwszej części gry obie drużyny stworzyły sobie jeszcze po jednej, groźnej sytuacji bramkowej. W 41. minucie na bramkę gości uderzał Goncalo Paciencia, jednak jego strzał wybronił Lukas Hradecky.

Minutę później z odpowiedzią zmierzał Bayer Leverkusen. Lucas Alario próbował trafić do bramki zza pola karnego, jednak bramkarz gospodarzy – Frederik Ronnow dobrze odczytał jego zamiary i obronił ten strzał.

W 67. minucie do siatki trafił Bas Dost, jednak sędzia liniowy dopatrzył się przy tym golu spalonego. Bramka nie została uznana. Kilka minut później, jeden z obrońców gospodarzy rzekomo dotknął piłki ręką. Arbiter spotkania podyktował rzut karny na korzyść “Aptekarzy”, jednak po chwili namysłu i konsultacji z wozem VAR odrzucił swoją decyzję i zasygnalizował, aby kontynuować grę.

W 80. minucie w dobrym miejscu na boisku odnalazł się Bas Dost. Holender otrzymał dobre podanie od Filipa Kosticia, po czym w trudnej sytuacji strzelił bramkę Lukasowi Hradeckiemu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym wynikiem 3:0 dla gospodarzy. Eintracht przez większą część meczu prowadził grę i stwarzał sobie więcej sytuacji bramkowych.

Commerzbank-Arena (Frankfurt) 18.10.2019 godz. 20:30

Eintracht Frankfurt – Bayer 04 Leverkusen 3:0

Bramki: 4′ Paciencia, 17′ Paciencia, 80′ Dost

Żółte kartki: 16′ Dragovic, 44′ Fernandes

Eintracht Frankfurt: Rönnow -Toure (30′ Abraham), Hasebe, Hinteregger – Da Costa, Fernandes, Rode, Kostic – Sow (84′ Kohr) – Dost (85′ Gacinovic), Paciencia

Bayer 04 Leverkusen: Hradecky – Weiser(30′ Bellarabi), S. Bender, Dragovic, Wendell (64′ L. Bender) – Baumgartlinger, Demirbay – Amiri, Havertz, Volland – Alario (82′ Diaby)