Ligue 1: Nice – PSG 1:3. Paryżanie liderem!

W spotkaniu 33. kolejki francuskiej Ligue 1 piłkarze z Nicei podejmowali faworyzowane PSG. Mistrzowie Francji zdołali wygrać to spotkanie 1:3, bez swojego najlepszego strzelca – Zlatana Ibrahimovicia. Bohaterem okazał się Javier Pastore, który wbił gospodarzom dwie bramki.

Paryżanie od początku byli pewniakiem w tym meczu i nie zawiedli. Pierwsza bramka padła w 40 minucie, strzelcem okazał się Pastore i był to ważny gol strzelony 5 minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. PSG do szatni schodziło w zdecydowanie lepszych nastrojach niż piłkarze z Lazurowego Wybrzeża.

Druga odsłona to niespodziewany gol dla Nicei. Zdobył go kapitan, Mathieu Bodmer, pokonując bramkarza gości z bliskiej odległości. W 63 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Javier Pastore i wyprowadził PSG na prowadzenie. Gospodarze nie zdołali się podnieść po straconej bramce, a dobił ich jeszcze podyktowany w 69 minucie rzut karny dla podopiecznych Laurenta Blanca. “Jedenastkę” pewnie wykorzystał Edinson Cavani i ustalił wynik spotkania na 1:3 dla mistrza Francji.

Paryżanie mają w tabeli punkt więcej od Olympique Lyon, który w niedzielę w derbach zmierzy się przed własną publicznością z AS Saint-Etienne

OGC Nice – Paris Saint-Germain 1:3 (1:1)
0:1 – Pastore 40′
1:1 – Bodmer 45′
1:2 – Pastore 63′
1:3 – Cavani (k.) 69′

Nice: Pouplin – Puel, Genevois, Bodmer, Amavi – Rafetraniaina (57′ Digard), Mendy – Benrahma (62′ Hult), Eysseric, Eduardo – Plea (70′ Bosetti).

PSG: Sirigu – Aurier, Marquinhos, Luiz, Digne – Lucas (73′ Bahebeck), Cabaye (60′ Matuidi), Rabiot – Pastore, Cavani, Lavezzi (84′ Maxwell).

źródło: 365scores, sportowefakty.pl