Nantes i Nicea zwycięskie. Złoty gol Balotelliego!

ogcnice.com

Nantes pokonało Angers, a Bordeaux przegrało na wyjeździe z Niceą. Oba spotkania skończyły się rezultatem 1:0 dla gospodarzy. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Emiliano Sala i Mario Balotelli. Trafienie Super Mario pozwoliło Nicei na awans o sześć miejsc w tabeli.

Niedzielę w Ligue 1 zainaugurowało starcie Nantes z Angers. Gospodarze byli oczywiście faworytami tego starcia. Przedostatnie w tabeli Angers zdołało co prawda pokonać w zeszłej kolejce, najsłabsze w lidze Metz, ale przedtem ostatnie zwycięstwo odnieśli dopiero 14 października. Kanarki nieco obniżyły loty ( 5 ostatnich meczów to tylko 4 zdobyte punkty), ale piłkarze Claudio Ranierego nadal zajmują znakomite piąte miejsce.

Duża w tym, zasługa najskuteczniejszego strzelca zespołu, Emiliano Sali, który w spotkaniu z Angers zdobył swoją szóstą bramkę w tym sezonie. Argentyńczyk pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany w 24.minucie za faul Romaina Thomasa na Leo Dubois. Prawy obrońca po dwójkowej akcji bardzo sprytnie przedarł się pod bramkę rywala. Angers w pierwszej połowie prezentowało się bardzo mizernie. Zawodziła zwłaszcza ofensywa – zaledwie jeden, niecelny strzał. W drugiej odsłonie statystyka celnych strzałów nie uległa zmianie, choć Angers grało w przewadze od 65. minuty. Drugą czerwoną kartkę obejrzał prawy pomocnik Yacine Bammou. Nantes broniło się skutecznie i zdołało dowieźć korzystny wynik do końcowego gwizdka. Po 18 kolejkach nic nie wskazuje na to by sytuacja Angers miała ulec poprawie.

W spotkaniu między OGC Nice, a Bordeaux rozgrywanym o godzinie 17:00 w rolę Emiliano Sali “wcielił się” Mario Balotelli. Włoch również zdobył bramkę, dającą jego zespołowi komplet punktów. W akcji z 24. minuty kluczowe było znalomite dośrodkowanie Wesleya Sneijdera do Phillippe’a Lees Melou, który zgrał piłkę do niekrytego Super Mario. Tym samym był gracz m.in Interu i Manchesteru City zdobył swoją 9. bramkę w 12 występach w lidze. Trafienie nr 9 było o tyle istotne, że wywindowało Niceę z 12 na 6 pozycję w tabeli. O kryzysie z początku sezonu kibice zespołu z Lazurowego Wybrzeża zdecydowanie mogą już zapomnieć. Triumf nad Żyrondystami jest czwartym z rzędu zwycięstwem w lidze ekipy prowadzonej przez Luciena Favre’a.

Nantes – Angers 1:0 (1:0)
Bramki: Emiliano Sala 24′

OGC Nice – Girondins de Bordeaux 1:0 (1:0)