Bournemouth 0-4 Liverpool. Magiczny Coutinho i skuteczny Salah

premierleague.com

Podopieczni Jurgena Kloppa bez większych problemów wygrali wyjazdowe starcie z Bournemouth. Do bramki Begovicia trafiali Coutinho, Lovren, Salah oraz Firmino.

W 20. minucie Philippe Coutinho, który w 8 minut wcześniej trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego, wpisał się na listę strzelców. Dryblingiem pokonał trzech defensorów Bournemout, a następnie mierzonym strzałem pokonał Begovicia.

6 minut później mieliśmy już 2-0. Wrzutkę z rzutu rożnego strącił Firmino, po czym piłkę do siatki ofiarnym wejściem wpakował Dejan Lovren. Był to pierwszy gol chorwackiego defensora w tym sezonie Premier League.

W 39. minucie gospodarze mogli zdobyć bramkę kontaktową. Jermain Defoe znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, uderzył obok niego, ale trafił w słupek.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy The Reds zdobyli czwartego gola. Autorem trafienia był Mohamed Salah, który wpadł swoim klasycznym rajdem w szesnastkę rywali i pokonał golkipera.

Kwadrans po rozpoczęciu się drugiej odsłony meczu Alex Oxlade-Chamberlain miał okazję zdobyć drugą bramkę w tym sezonie. Anglik odebrał piłkę rywalowi, lecz w 100-procentowej sytuacji uderzył jedynie w poprzeczkę.

W 66. minucie starcia Philippe Coutinho sprzed pola karnego wrzucił futbolówkę na głowę Firmino. Brazylijczyk pokonał byłego bramkarza Chelsea, lecz wydaje się, że w momencie podania był na pozycji spalonej.

18. kolejka Premier League, Bournemouth (Dean Court)

Bournemouth – Liverpool 0:4 (0:3)

Philippe Coutinho 20′,  Dejan Lovren 26′, Mohamed Salah 44′, Roberto Firmino 66′

Bournemouth: Begović – A.Smith, Francis, Ake, Daniels (56′ S.Cook) – Ibe, L.Cook, Surman, Pugh (46′ Fraser) – King (31′ Stanislas) – Defoe.

Liverpool: Mignolet – Gomez, Lovren, Klavan, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Henderson, Wijnaldum – Salah (71′ Lallana), Firmino (76′ Solanke), Coutinho (87′ Ings).

Żółte kartki: Ake (Bournemouth) oraz Lallana (Liverpool).

Sędzia: Andre Marriner.