Ligue 1: Kibice Olympique Marsylia ranili trenera Olympique Lyon, hit kolejki został przełożony

ol.fr

Szlagier 10. kolejki Ligue 1 pomiędzy Olympique Marsylia a Olympique Lyon został przełożony po tym, jak kibice gospodarzy zaatakowali autobus gości w wyniku czego ucierpiał Fabio Grosso.

W niedzielę wieczorem kibice Marsylii jadący na Stade Velodrome, obrzucili kamieniami autobus drużyny z Lyonu. Szyby zostały rozbite. Media podały, iż trener doznał znacznych obrażeń twarzy. “L’Equipe” dodaje, iż Grosso ma podejrzenie wstrząśnienia mózgu i rozcięcia, które wymagały szycia .

Decyzję o przełożeniu meczu, władze rozgrywek ogłosiły kilka minut przez pierwszym gwizdkiem, który miał rozbrzmieć o godz. 20:45. To nie pierwszy przypadek przerwania meczu Marsylii z Lyonem. 21 listopada 2021 mecz obu drużyn został przerwany po uderzeniu Dimitriego Payeta butelką rzuconą z trybun.

Staliśmy w pobliżu stadionu, gdy przyjechał autobus z zawodnikami Olympique Lyon. Od razu zbiegli się kibice, pokazywali środkowe palce i leciały wyzwiska. Sytuacja eskalowała i po chwili w ruch poszły kamienie. Przebiły szybę, trafiając w trenera. Rozpętało się piekło – opowiedział kibic drużyny z Marsylii, Michał Blados w “Przeglądzie Sportowym”.

W porównaniu z poprzednimi latami, tym razem kibice Lyonu przyjechali do Marsylii. Są prowokacje między nimi a gospodarzami z trybuny południowej. Cały stadion pochłonięty jest gwizdami i wyzwiskami. Atmosfera przy meczach Marsylia — Lyon jest zawsze napięta, ale tym razem policja nawaliła i nie upilnowała kibiców – dodał.