Liga Mistrzów UEFA: Liverpool wykonał pierwszy krok w stronę półfinału

Na Estadio Da Luz w Lizbonie obyło się bez większej niespodzianki. Faworyzowany Liverpool pokonał Benfikę 3:1.

Liverpool przyzwyczaił nas do tego, że to zazwyczaj on przeważa od pierwszej minuty i nie inaczej było dzisiaj. Skutkiem tego był gol już w 12. minucie spotkania. Ibrahima Konate umiejętnie wykorzystał podanie Andy’ego Robertsona z rzutu rożnego i otworzył wynik spotkania. Po dwóch kwadransach gry było już 2:0 dla gości. Tym razem to Alexander-Arnold zagrał fenomenalną piłkę do Luisa Diaza a Brazylijczyk głową zagrał do będącego w polu karnym Sadio Mane. Senegalczyk takich okazji nie zwykł marnować.

Tuż po przerwie Konate znowu dał o sobie znać, ale w mniej przyjemny sposób. Stoper minął się w polu karnym z futbolówką a z takiego prezentu skorzystał Darwin Nunez. “Orły” jeszcze raz później zagroziły bramce Alissona, ale brazylijski bramkarz cudownie wybronił uderzenie swojego rodaka, Evertona.

W 88′ minucie wynik spotkania ustalił Luis Diaz. Brazylijczyk zagrał “na nosie” kibicom Benfiki, którzy nie znoszą go za to, że jeszcze niedawno przywdziewał barwy FC Porto. Rezultat spotkania brzmi 3:1 dla “The Reds”, którzy robią duży krok w stronę półfinału.

05.05.2022, pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów, Estadio Da Luz (Lizbona)

Benfika – Liverpool 1:3

Nunez 49′ – Konate 17′, Mane 34′, Diaz 88′

Benfica: Vlachodimos – Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Grimaldo – Silva, Weigl, Taarabt (Meite 70′), Everton (Yaremchuk 82′) – Ramos (Mario 86′), Nunez

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, van Dijk, Konate, Robertson (Gomez 89′) – Thiago (Henderson 61′), Fabinho, Keita (Milner 89′) – Diaz, Mane (Firmino 61′), Salah (Diogo Jota 61′)

Żółte kartki: Taarabt 63′ – Thiago 58′

Sędzia: J. Manzano