Liga Mistrzów: “Smoki” pokonane przez “Lisy”!

Leicester City nie zawiódł swoich kibiców. Mistrz Anglii w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, wygrał 1:0 z wyżej notowanym FC Porto.

Eksperci przed spotkaniem za faworyta uznawali piłkarzy z Porto. Swój osąd motywowali tym, że portugalski klub jest dużo bardziej doświadczony w rozgrywkach europejskich.

Pierwsza odsłona była dosyć ostra, czego dowodem była ilość żółtych kartek. Na pierwszy ogień poszedł Felipe, który wykazał się bardzo nieroztropnym zachowaniem podczas walki o piłkę. W 25.minucie zawodów nieoczekiwanie padł gol dla gospodarzy, a receptę na rozmontowanie bloku defensywnego „Smoków” znalazł Slimani. Iker Casillas był bezradny przy świetnym uderzeniu głową. Kibice na pierwszą okazję bramkową dla przyjezdnych czekali do 34.minuty, kiedy to ze stałego fragmentu strzelał Layun. Zawodnicy Ranieriego do szatni schodzili z jednobramkową zaliczką.

Po wznowieniu gry, widowisko zyskało lepszą dynamikę. Jednym z dowodów mojej tezy była sytuacja, w której Casillas musiał wyciągnąć się jak struna, aby zatrzymać fenomenalne zagranie Mahreza z siedemnastego metra. W samej końcówce goście dążyli intensywnie do wyrównania, ale Schmeichel dzisiaj nie do pokonania.

Sensacyjny mistrz Anglii z poprzedniego sezonu jest liderem w grupie „G”. Ekipa z Wysp Brytyjskich po dwóch seriach ma komplet oczek. Z kolei „Smoki” zostają na trzeciej pozycji z dorobkiem jednego punktu.

Leicester 1:o FC Porto

Strzelcy goli:

1:0 Slimani (25′)

Żółte kartki: Vardy (24′), Slimani (32′), Huth (54′) – Monteiro (21′), Silva (23′), Pereira (49′)

Sędzia główny: C. Cakir

Skład gospodarzy:  Schmeichel – L. Hernández, Morgan, Huth, Fuchs – Mahrez (89. Gray), Drinkwater, Amartey, Albrighton – Slimani (82. A. King), Vardy (90+4. A. Musa)

Skład gości: Casillas – Layún, Felipe, Marcano, Telles – André (63. Herrera), D. Pereira, Ó. Torres (78. J. M. Corona) – André Silva, A. López (63. Diogo Jota), Otávio