mirror.co.uk

W hitowym spotkaniu grupy C  Chelsea zremisowała z Romą 3:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli David Luiz i dwie Eden Hazard, natomiast dla gości, dwie Edin Džeko i jedną Aleksandar Kolarov.

Pierwsze minuty spotkania to minimalna przewaga gospodarzy. Najlepszą okazję miał w tym czasie stworzył sobie  Álvaro Morata, jednak uderzył prosto w bramkarza. Chwilę później Roma odpowiedziała kontratakiem. Diego Perotti miał trochę miejsca przed polem karnym i strzelił minimalnie nad bramką. Roma dzielnie się broniła, ale Chelsea wreszcie dopięła swego. Pierwszy strzał Davida Luiza został zablokowany, ten sam zawodnik jednak zdołał kopnąć piłkę drugi raz i zdobył piękną bramkę. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy szansę miała Roma. Diego Perrotti świetnie zagrał do Radjy Nainggolana, mocny strzał belga odbił Thibaut Courtois. Zmarnowana okazja się zemściła. Chelsea zdobyła drugą bramkę. W środku pola futbolówkę przejął Morata, próbował strzelić sprzed pola karnego, piłka odbiła się od obrońcy prosto do Edena Hazarda, który musiał zdobyć bramkę. Radość z ćdwubramkowej przewagi Chelsea nie trwała jednak długo. Po lewej stronie akcję  przeprowadził Aleksandar Kolarov, ograł Andreasa Christensena jak dziecko i  huknął pod poprzeczkę.

Pierwsze minuty drugiej połowy to zdecydowana przewaga Romy. Najlepszą sytuację miał Aleksandar Kolarov, chciał wyłożyć na pustą bramkę do Edina Džeko, jednak bramkarz gospodarzy dobrze odbił piłkę i uratował sytuację. Roma wreszcie wykorzystała przewagę. W 64. minucie, Federico Fazio zagrał górą do Edina Džeko, ten bez zastanowienia uderzył z pierwszej piłki i pokonał Courtois. Gości wcale nie zadowalał remis. Sześć minut po bramce wyrównującej, Roma wyszła na prowadzenie. Diego Perroti zagrał futbolówkę z rzutu wolnego wprost na głowę reprezentanta Bośni, który zdobył drugą bramkę w dzisiejszym meczu. Chelsea za wszelką cenę chciała wyrównać. Kwadrans przed końcem spotkania, Pedro świetnie dośrodkował w pole karne, do piłki wyskoczył Eden Hazard i pokonał Alissona. Ostatecznie po świetnym meczu, Chelsea zremisowała z Romą 3:3