Liga Mistrzów: PSG lepsze od Realu Sociedad

psg.fr

PSG pokonało Real Sociedad 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wynik otworzył Kylian Mbappe, a ustalił Bradley Barcola popisując się niesamowitą akcją w 70. minucie meczu.

PSG rozpoczęło to spotkanie od świetnej sytuacji Kyliana Mbappe w 6. minucie. Jego strzał obronił Alex Remiro i było to jedyne celne uderzenie w pierwszej połowie. Dla gospodarzy mógł trafić Dembele, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Real Sociedad odpowiedział bombą Mikela Merino z dwudziestu metrów w poprzeczkę bramki Donnarumma.

Po przerwie początkowo paryżanom nie układała się po myśli. Jednak zdobyli otwierającą bramkę ze stałego fragmentu gry. Dośrodkowanie Dembele z rzutu rożnego, po którym Marquinhos zgrał piłkę głową. Mbappe zgubił krycie i z dwóch metrów trafił piłkę piszczelem wprost pod poprzeczkę. Francuz chciał pójść za ciosem i po chwili oddał Mocne uderzenie z dwudziestu metrów. Bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę. Niesamowitą akcję zobaczyli kibice w 70. minucie meczu. Barcola, który dostał piłkę pod boczną linią boiska, na szybkości minął Traore i wydawało się, że nieco zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę. Zdołał ją jednak “dziubnąć” przed wychodzącym bramkarzem i zdobył bramkę. Gospodarze do końca meczu utrzymali korzystny wynik i na wyjazd pojadą z dwubramkową zaliczką.

14.02.2024 r., Parc Des Princes, 1/8 finału Ligi Mistrzów (1.mecz)

PSG – Real Sociedad 2:0 (0:0)
Mbappe 58′, Barcola 70′

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos (C), Danilo (72. L. Hernández), Beraldo – Zaïre-Emery, F. Ruiz, Vitinha – Dembélé (83. Kolo Muani), K. Mbappé, Barcola (72. Asensio)

Real Sociedad: Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Le Normand (78. Pacheco), Galán (88. Aramburu) – Méndez (79. Turrientes), Zubimendi, Merino (C) – Kubo, And. Silva (79. Sadiq), Barrenetxea (66. Zacharjan)

Kartki: Le Normand, H. Traoré