Liga Mistrzów: PSG? Dla Hälanda “no problem”!

Liga Mistrzów

Liga Mistrzów (Champions League) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Borussia Dortmund pokonała Paris Saint-Germain 2:1 w pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzów.

Bohaterem meczu był Erling Braut Håland. Norweg dwukrotnie pokonał golkipera rywali. Najpierw Raphael Guerreiro próbował strzelić gola w 69. minucie, ale trafił prosto w Hålanda. Ten odwrócił się, zmylił bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Następnie w 77. minucie oddał znakomity strzał z ok. 25 metra, nie dając nic do powiedzenia Keylorowi Navasowi. Jedyną bramką dla PSG odpowiedział Neymar.

Borussia Dortmund – Paris Saint-Germain 2:1 (0:0)

Håland 69′ i 77′ – Neymar 76′

Borussia Dortmund: Roman Burki – Łukasz Piszczek, Mats Hummels, Dan-Axel Zagadou – Achraf Hakimi, Emre Can, Axel Witsel, Raphael Guerreiro – Thorgan Hazard (68′ Giovanni Reyna), Jadon Sancho – Erling Haaland

Paris Saint-Germain: Keylor Navas – Thomas Meunier, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa – Marquinhos, Marco Verratti, Idrissa Gueye – Angel Di Maria (77′ Pablo Sarabia), Kylian Mbappe, Neymar