Liga Mistrzów: Atletico Madryt lepsze od obrońcy trofeum

Dzisiejszego wieczoru odbył się mecz w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Atletico Madryt pokonało obrońcę trofeum – Liverpool 1:0.

Początek spotkania rozpoczął się idealnie dla drużyny Diego Simeone. Po wrzutce z rzutu rożnego piłka odbiła się od Fabinho i spadła pod nogi Saula. Hiszpan długo się nie zastanawiając oddał strzał w długi róg, tym samym myląc Alissona. Dzięki temu trafieniu Atletico wyszło na prowadzenie. W 26. minucie spotkania po błędzie Oblaka, do piłki dopadł Salah, podając od razu do Firmino. Brazylijczyk odegrał piłkę do Egipcjanina, jednak jak po chwili się okazało reprezentant Brazylii był na pozycji spalonej, przez co bramka została anulowana.

Druga połowa to bezradne próby ataków Liverpoolu. Drużyna Jurgena Kloppa próbowała dostać się pod bramkę drużyny ze stolicy Hiszpanii, jednak obrona ”Rojiblancos” była dziś dobrze zorganizowana. Mimo wielu ataków ekipy z Anfield, wszystkie dogodne sytuacje w drugiej połowie mieli jednak gospodarze. Dobrą sytuację zmarnował Alvaro Morata, który otrzymując piłkę w polu karnym fatalnie skiksował, przez co niebezpieczeństwo minęło. Do końca spotkania brakowało konkretów z obu stron. Atletico wykonało swoją robotę, jednak do awansu jeszcze daleka droga. Rewanż zapowiada się bardzo ekscytująco.

18.02.2020, 1/8 Ligi Mistrzów, Wanda Metropolitano, godz. 21:00

Atletico Madryt – FC Liverpool 1-0 (1:0)

Atletico: Jan Oblak – Sime Vrsaljko, Stefan Savic, Felipe, Renan Lodi – Koke, Thomas Partey, Saul Niguez, Thomas Lemar (46′ Marcos Llorente) – Alvaro Morata (70′ Victor Vitolo) , Angel Correa (77′ Diego Costa)

Liverpool: Alisson – Trent Alexander-Arnold, Joe Gomez, Virgil an Dijk, Andrew Robertson – Jordan Henderson (80′ James Milner), Fabinho, Georginio Wijnaldum – Mohamed Salah (72′ Alex Oxlade-Chamberlain), Roberto Firmino, Sadio Mane (46′ Divock Origi)

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)