Liga Mistrzów: Pierwsza porażka Napoli w tym sezonie! Świetny występ The Reds

Liverpool

twitter.com/LFC/

W ramach ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Liverpool na własnym stadionie podejmował ekipę Napoli. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 2:0, a kluczową bramkę zdobył Mohamed Salah. W drugim równorzędnie trwającym meczu Ajax Amsterdam wygrał z Rangersami 3:1.

Potyczka między tymi zespołami zapowiadała się naprawdę fascynująco. Liverpool w ostatnim czasie notuje spadek formy o czym świadczą wyniki w Premier League. W minionej kolejce polegli z Leeds 1:2, a dziś chcieli udowodnić kibicom, że wciąż potrafią wygrywać z wielkimi. Napoli jednak nie zamierzało tanio oddać skóry. W swoich spotkaniach zarzucają rywalom zabójcze tempo gry, z którymi przeciwnicy sobie nie radzą. Goście straciliby pierwsze miejsce w grupie, jeżeli polegliby różnicą czterech goli. Taki scenariusz był mało prawdopodobny z uwagi na jakość ofensywy The Reds, a także jakość defensywy aktualnego lidera Serie A. Ewentualne zwycięstwo byłoby szczególne dla szkoleniowca The Reds, bowiem jest to 400. tej ekipy prowadzonej przez niego.

Obie ekipy rozpoczęły spotkanie od wysokiego pressingu zaraz po stracie piłki. Lepszy w tej kwestii był zespół Jurgena Kloopa, który nie dość, że wywierał większą presję, to na dodatek z łatwością piłkarze radzili sobie z minięciem przyjezdnych. Liverpool próbował narzucić własny styl gry odbierając szybko piłkę rywalowi i rozgrywać ją swobodnie na jego terenie. Gospodarze starali się też wyłączyć z gry świetnie dysponowanego w ostatnim czasie Khvichę Kvaratskhelię. Gruzin świetnie operuje z futbolówką na lewej flance, z czym przeciwnicy Napoli mają w ostatnim czasie olbrzymi problem. Goście starali się grać na jeden kontakt, ale mieli problem z szybko doskakującymi graczami Liverpoolu.

Dobrą okazję na pierwszą bramkę w tym meczu miał Curtis Jones, który otrzymał futbolówkę od Mohameda Salaha. Młody zawodnik podciął piłkę nad Alexem Meretem, ale ta przeleciała nad poprzeczką. Swoją szansę miał także wcześniej wymieniany Salah, lecz zbyt łatwo uderzył dla interweniującego Mereta. Mało widoczny był napastnik gości Victor Osimhen. W poprzednim ligowym starciu ustrzelił hat-tricka, a dziś nie dochodził w ogóle do podań, był skrupulatnie pilnowany przez stoperów gospodarzy. Do strzału podszedł także Thiago, ale uderzył zbyt czytelnie dla golkipera gości. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Pierwsze minuty były na bardzo podobnym poziomie. Walka w środku pola o piłkę i próba przejścia do ataku z mizernym skutkiem. Wszystko zmieniło się w 53. minucie kiedy to gola po stałym fragmencie zdobył Leo Ostigard. Obrońca wykorzystał doskonałą wrzutkę od Kvaratskhelii, znakomicie urwał się stoperom gospodarzy i posłał futbolówkę do siatki. Niestety trafienie nie zostało uznane z powodu pozycji spalonej. Jednak to zdarzenie miało wpływ na kolejne minuty tej rywalizacji. Spotkanie nabrało rozpędu, było żywsze i bardziej ciekawsze. Świetną robotę wykonywał Stanislav Lobotka, który odpowiadał za organizację gry w linii pomocy, a także świetnie dyrygował zespołem. Z kolei Kvaratskhelia nie miał pola do popisu. Był kryty, a przede wszystkim zamknięto mu przestrzenie do rozpędzenia się.

Napoli dzieliło coraz mniej od wyniku remisowego, ale Spaletti chciał wzmocnić jeszcze swoją ekipę. Widział, że prawa strona nie funkcjonuje najlepiej, wskutek czego na placu gry pojawił się Hirving Lozano. Na nic się to zdało, bo w 85. minucie po fatalnym błędzie Alexa Mereta gola zdobył Mohamed Salah! Taki wynik oznaczałoby, że ekipa z Neapolu dozna w tym sezonie pierwszej porażki. Goście próbowali odwrócić losy tego spotkania, by wywalczyć chociażby remis. Ich gra była lepsza i znacznie bardziej dynamiczna niż przed stratą gola. Goście za późno wzięli się do pracy, czym zapłacili finalnie porażką. W ostatniej akcji Napoli straciło drugiego gola po będzie Piotra Zielińskiego i Alexa Mereta. Autorem trafienia został Darwin Nunez, który posłał futbolówkę do pustej siatki.