Liga Mistrzów: Pewne zwycięstwo Barcelony

Barcelona

Twitter FC Barcelona

FC Barcelona pokonała Borussię Dortmund 3:1 w starciu rozegranym w ramach piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gole dla gospodarzy zdobyli Luis Suarez, Leo Messi oraz Antoine Griezmann, a trafieniem honorowym dla gości popisał się Jadon Sancho.

W porównaniu do kilku poprzednich meczów można stwierdzić, że była to naprawdę niezła połowa w wykonaniu Barcelony. Od początku dominowali grę, a bramki Suareza i Messiego pozwoliły objąć dosyć komfortowe prowadzenie. Głęboko zepchnięty Dortmund nie bardzo miał pomysł, jak postraszyć rywala i wydaje się, że posada Luciene’a Favre’a wisi na włosku.

Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie. Blaugrana na czele z fenomenalnie dziś dysponowanym Messim robiła swoje, dzięki czemu w 67. minucie za sprawą Griezmanna prowadziła już 3:0. Dla Francuza była to pierwsza bramka dla Barcy w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Niespodziewanie jednak ekipa z Niemiec odpowiedziała golem honorowym Jadona Sancho, ale do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie.

Duma Katalonii prowadzi w grupie F i z dorobkiem 11. punktów zapewniła sobie awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca. Dortmund z kolei ma na koncie 7. oczek, tyle samo co Inter, który jednak posiada lepszy bilans bramek i obecnie zajmuje drugie miejsce.

27.11.2019, 5 kolejka fazy grupowej Champions League, Camp Nou

FC Barcelona – Borussia Dortmund 3:1 (2:0)
29’ Suarez, 33’ Messi, 67’ Griezmann – 77’ Sancho

FC Barcelona: Ter Stegen – Roberto, Umtiti, Lenglet, Firpo – Rakitić (78’ Vidal), Busquets, De Jong – Messi, Suarez (90+1′ Wague), Dembele (26’ Griezmann)

Borussia Dortmund: Burki – Piszczek (76’ Zagadou), Akanji, Hummels, Schulz (46’ Sancho) – Weigl (85’ Goetze), Witsel – Hakimi, Brandt, Guerreiro, Reus

Żółte kartki: Messi, Busquets (Barcelona) – Guerreiro (BVB)