Liga Mistrzów: Paryska lokomotywa miażdży Brugge. PSG z kompletem punktów

Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain bez większych problemów pokonał Club Brugge 5:0 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dla mistrzów Francji jest to już trzeci triumf w tegorocznej edycji rozgrywek.

Początek spotkania opiewał w mnogą liczbę sytuacji i regularną obecność pod polem karnym rywala w wykonaniu obu zespołów. Na pierwszą kapitulację defensywy nie musieliśmy zatem długo czekać. Już w 7′ minucie Simona Mignoleta pokonał Mauro Icardi. Argentyńczyk wysunął się przed linię obrony gospodarzy i wykorzystał przytomne dogranie Angela Di Marii. Jeszcze w pierwszej odsłonie Brugge starało się doprowadzić do wyrównania i kilka z wykreowanych sytuacji zapowiadało się niezwykle obiecująco, lecz w ostateczności nie oglądaliśmy już kolejnych trafień.

Druga połowa stała pod znakiem popisów Kyliana Mbappé, który na murawie pojawił się dopiero w 52′ minucie. 20-latek nie tylko podwyższył prowadzenie “Les Parisiens” po konsekwentnej dobitce wynikającej z interwencji Mignoleta, ale w końcowym rozrachunku upolował “klasycznego hat-tricka”. Zarówno w 79′, jak i 83′ minucie reprezentant Francji wykorzystał podanie Angela Di Marii na wolne pole, po czym bezlitośnie wyegzekwował sytuację jeden na jednego z goalkeeperem Brugii, dwukrotnie zachowując zimną krew.

W międzyczasie na listę strzelców wpisał się również Mauro Icardi, dla którego było to drugie trafienie tego wieczoru oraz trzecie w tegorocznej edycji Champions League. 26-latek podwyższył prowadzenie paryżan na 3:0 po ponownej ucieczce belgijskiej defensywie, która raz jeszcze nie zdołała go upilnować.

Tym samym Paris Saint-Germain kontynuuje zwycięską serię w Lidze Mistrzów i z kompletem punktów meldują się na pierwszym miejscu w grupie A. Z kolei Brugia mimo dotkliwej porażki wciąż zachowuje szanse na awans do kolejnego etapu, choć na ten moment plasują się na trzeciej pozycji.