Liga Mistrzów: Manchester City pokonuje Crveną Zvezde Belgrad. Młodzież Guardioli pokazała klasę

Twitter/X: @premierleague

W swoim ostatnim ostatnim meczu w grupie G Manchester City pokonał na wyjeździe Crveną Zvezde Belgrad 3:2 Obywatele odnieśli zwycięstwo pomimo rezerwowego składu.

– Dobry wynik, jak ten z zeszłego weekendu, należy przeanalizować pod kątem tego, że wciąż stać nas na więcej. Musimy znaleźć równowagę, nie być tak podekscytowani, a jednocześnie nie być tak przygnębieni. Cieszymy się, że tu jesteśmy, już zakwalifikowaliśmy się do fazy pucharowej. Wygrali Ligę Mistrzów z niesamowitą generacją zawodników. Pamiętam to jako dziecko. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy bronić naszego prestiżu i dobrze zakończyć fazę grupową – powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Crveną Zvezdą Pep Guardiola.

Manchester City wyszedł na to spotkanie mocno rezerwowym składem, więc całkowite zdominowanie rywala nie przyszło z taką łatwością jak zwykle. Jednak w 20. minucie prowadzenie Obywatelom zapewnił Micah Hamilton. Wychowanek drużyny z niebieskiej części Manchesteru minął rywala w polu karnym i huknął przy bliższym słupku nie do obrony. Warto zaznaczyć, że asystę przy trafieniu młodego skrzydłowego zanotował kolejny wychowanek czyli Rico Lewis. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W 62. minucie młodzież Guardioli zadała kolejny cios. Rico Lewis zagrał do Oscara Bobba, a Norweg po indywidualnej akcji zdobył gola na 0:2.

Mistrzowie Serbii nie zamierzali jednak poddać się bez walki. W 76. minucie bramkę kontaktową zdobył Hwang In-beom.

Dziesięć minut później strzałem z rzutu karnego popisał się Kalvin Phillips. Była to debiutancka i prawdopodobnie ostatnia bramka Anglika w barwach Obywateli. Pep Guardiola ogłosił już jego odejście w styczniowym oknie transferowym.

W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym wynik spotkania ustalił Aleksandar Katai. Serb wykorzystał dośrodkowanie Hwanga.

Manchester City zajął pierwsze miejsce w grupie G z 18 punktami na koncie. Drugi jest RB Lipsk ze stratą 6 punktów do lidera. Crvena Zvezda zajęła ostatnie miejsce z dorobkiem 1 punktu.

13.12.2023, faza grupowa Ligi Mistrzów

Crvenza Zvezda Belgrad – Manchester City 2:3 (0:1)

Bramki: 76. Hwang In-beom (Bukari), 90+1. Katai (Hwang In-beom) – 20. Hamilton (Lewis), 62. Bobb (Lewis), 85. K. Phillips (kar.)

Crvena Zvezda Belgrad: Glazer – Nedeljković (79. Kabić), Djiga, Spajić (65. Rodić), Dragović – Kanga (58. Katai), Mijailović, Hwang In-beom – Bukari, Ndiaye (58. Mijatović), Olayinka (58. Lučić).

Manchester City: Ortega – Lewis, Stones, Akanji, S. Gómez – K. Phillips, Kovačić (76. Susoho) – Hamilton, Nunes, Grealish (46. Foden) – Bobb.

Żółte kartki:  45+1. Spajić (CZB), 66. Mijailović (CZB) – 53. K. Phillips (MAC)