Liga Mistrzów: Inter pokonał Red Bull Salzburg

Lutsenko_Oleksandr / Shutterstock.com

Zwycięstwem 2:1 zakończyło się dzisiejsze spotkanie Interu z Red Bull Salzburg w ramach 3. Kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bramki zdobyli Alexis Sanchez oraz Hakan Calhanoglu z rzutu karnego. Dla ekipy z Austrii gola zdobył Oscar Gloukh.

Nerazzurri świetnie rozpoczęli wtorkowe spotkanie i już w 19. minucie rywalizacji objęli prowadzenie. Henrich Mchitarjan dograł w pole karne, tam piłkę trącił Davide Frattesi, po którego zagraniu futbolówka znalazła się pod nogami Alexisa. Reprezentantowi Chile nie pozostało nic innego, jak skierować ją do siatki obok bezradnego Alexandra Schlagera.

Krótko po zmianie stron Inter miał doskonałą okazję na zdobycie drugiego gola. W dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił jednak Carlos Augusto. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Interze w 57. minucie, kiedy to kapitalnym strzałem popisał się Oscar Gloukh. Wcześniej, znakomitym przyjęciem futbolówki popisał się Roko Simić.

Mistrzowie Austrii nie cieszyli się długo z remisu. Po analizie  VAR sędzia Francois Letexier postanowił przyznać rzut karny, który Hakan Calhanoglu zamienił na gola.

W 81. minucie drużyna z Mediolanu zdobyła trzeciego gola, ale nie został zaliczony. Sędzia uznał, że Frattesi, który podawał do Argentyńczyka Martineza, był minimalnie na spalonym.

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 28 Pavard, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 2 Dumfries (36 Darmian 65′), 16 Frattesi, 20 Calhanoglu (21 Asllani 74′), 22 Mkhitaryan (23 Barella 46′), 30 Carlos Augusto; 70 Sanchez (9 Thuram 65′), 10 Lautaro (14 Klaassen 84′).
Trener: Simone Inzagi

FC SALISBURGO (4-2-3-1): 24 Schlager; 70 Dedic, 22 Solet, 31 Pavlovic, 17 Ulmer; 18 Bidstrup (19 Konate 72′), 27 Gourna-Douath (7 Capaldo 85′); 10 Sucic, 30 Gloukh (32 Forson 85′), 14 Kjaergaard (45 Nene 72′); 23 Simic (21 Ratkov 72′).
Trener: Gerhard Struber.

Sędzia: Letexier (FRA).

Asystenci: Mugnier, Rahmouni (FRA).

Czwarty sędzia: Stinat (FRA).

VAR: Brisard (FRA).