Liga Mistrzów: Bayern Monachium z kolejnym zwycięstwem, porażka Galatasaray

fcbayern.com

Piłkarze Bayernu Monachium ograli na wyjeździe Galatasaray (3:1) w trzeciej serii gier Ligi Mistrzów.

Bawarczycy odnieśli dwa zwycięstwa w grupie A – z Manchesterem United (4:3) oraz FC Kopenhagą (2:1). Mistrzowie Niemiec ponieśli dotąd jedną porażkę, która miała miejsce na samym starcie z RB Lipsk (0:3) o Superpuchar kraju. W sobotę Leon Goretzka doznał złamania kości śródręcza i będzie wyłączony przynajmniej na trzy tygodnie. W tym względzie Thomas Tuchel dokona kilku roszad w środku pola. Większą rolę powinien pełnić Thomas Muller.

W ósmej minucie Leroy Sane podał do Kingsleya Comana i Francuz precyzyjnym strzałem po ziemi umieścił piłkę tuż obok słupka. W 28. minucie wyrównał Argentyńczyk Mauro Icardi, który skutecznie wykorzystał jedenastkę tzw. Panenką. W 74. minucie goście dopięli swego i Harry Kane zdołał wpakować bramkę Fernando Muslerze. W 79. minucie Jamal Musiala ustalił wynik na 3:1 i niemiecki zespół pokazał siłę.