Liga Mistrzów: FC Porto straciło punkty na własnym obiekcie!

FC Porto przed własną publicznością podzieliło się punktami z FC Kopenhaga (1:1). Spotkanie zostało rozegrane w ramach 1.kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Gospodarze już w 13.minucie otworzyli wynik tego pojedynku. Dokonał tego Otavinho, który popisał się genialnym uderzeniem z niełatwej pozycji. Asystę przy tej bramce zaliczył Silva. Krótko po przerwie, do bramki „Smoków” trafił Cornelius. Zawodnik pokonał bramkarza, zagrywając piłkę głową. Przez ponad dwadzieścia minut goście radzili sobie w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą kartkę w tym starciu otrzymał Gregus.

Portugalska ekipa za wszelką cenę próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę, jednak futbolówka nie chciała wpaść do bramki przeciwnika.

Obiekt, na którym grano: Estadio da Dragao

Skład gospodarzy:  Casillas – Layún, Felipe, Marcano, Telles – Herrera  (70. Brahimi), D. Pereira, Ó. Torres – J. M. Corona (62. Depoitre), André Silva, Otávio (83. Diogo Jota)

Skład gości:  Olsen – P. Ankersen, Jørgensen, E. Johansson, Augustinsson – Greguš, Kvist (90+3. Antonsson), Delaney, Toutouh (77. Falk) – Santander (69. Verbič), Cornelius