Liga Mistrzów: FC Barcelona lepsza od Olympiakosu Pireus

FC Barcelona

W ramach 3. kolejki Ligi Mistrzów, FC Barcelona na Camp Nou podejmowała w strugach deszczu mistrza Grecji – Olympiakos Pireus, który w ostatnim czasie przechodzi kryzys.

Duma Katalonii przystępowała do dzisiejszego meczu z pozycji lidera w grupie D. Ekipa Ernesto Valverde odniosła zwycięstwa z Juventusem Turyn (3:0) oraz Sportingiem Lizbona. Natomiast podczas wczorajszego treningu Barcy urazu doznał Jordi Alba, a jego miejsce na lewej defensywie zajął Francuz Lucas Digne.

Od samego początku, to gospodarze co nie było zaskoczeniem dominowali. Już w 18. minucie FC Barcelona objęła prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Gerard Deulofeu, a futbolówkę do własnej bramki skierował 19-letni Dimitrios Nikolaou. W 24. minucie bliski kolejnego gola był Brazylijczyk Paulinho, lecz jego uderzenie głową odbiło się od poprzeczki. W 33. minucie doskonałą okazję miał Luis Suarez, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Silvio Prosto. W 42. minucie Gerard Pique wpakował piłkę do bramki rywali, jednak sędzia dostrzegł, że zrobił to ręką. Arbiter nie miał żadnych skrupułów i pokazał Katalończykowi drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwony kartonik.

W przerwie szkoleniowiec Barcelony dokonał korekty. Na boisku pojawił się Argentyński obrońca Javier Mascherano, który zastąpił Gerarda Deulofeu. Duma Katalonii w osłabieniu bardziej szanowała piłkę. W 61. minucie rzut wolny wykorzystał Leo Messi. Argentyński goleador zdobył tym samym setną bramkę w europejskich pucharach, w tym 97 w Lidze Mistrzów. Trzy minuty później Leo Messi w polu karnym piłkę wyłożył Lucasowi Digne, a ten mocno uderzył w stronę bramki i mieliśmy (3:0).

W drugim grupowym spotkaniu Juventus Turyn przed własną publicznością ograł Sporting Lizbona (2:1), choć włoska ekipa musiała odrabiać straty od 12. minuty.