Liga Mistrzów: Bez bramek na Camp Nou

fcbarcelona.com

We wtorkowym spotkaniu w ramach czwartej kolejki Ligi Mistrzów, FC Barcelona na Camp Nou bezbramkowo remisowała z czeską Slavią Praga. Bohaterem meczu został bramkarz gości Ondrej Kolar, który zachował czyste konto.

Zespół Ernesto Valverde przystąpił do dzisiejszego meczu po niespodziewanej porażce z Levante (1:3), natomiast Slavia Praga zgarnęła komplet punktów z Banikiem Ostrava (4:0). “Duma Katalonii” została osłabiona, gdyż urazu mięśniowego Urugwajczyk Luis Suarez. Do składu wskoczył Ousmane Dembele. – Każdy musi starać się znaleźć swoje miejsce i utrzymywać swoją pozycję. Sytuacja Dembele jest taka jak innych, musi starać się, by inni nie zabrali mu miejsca – mówił o francuskim napastniku opiekun “Blaugrany”.

Pierwsi groźna okazję stworzyli goście, ale dobrą interwencją popisał się Marc-Andre ter Stegen po strzale Petra Sevcika. W 11. minucie Nelson Semedo wyszedł sam na sam z golkiperem i Ondrej Kolar wybił piłkę nogą na korner. Chwilę później Leo Messi ustawił futbolówkę na rzucie wolnym i kolejny raz na posterunku był czeski bramkarz. W 35. minucie Argentyńczyk huknął na bramkę gości, ale piłka odbiła się od obramowania i żadna z drużyn nie była wstanie zdobyć gola już w pierwszej części. W 56. minucie Sergi Roberto miał świetną szansę, lecz Ondrej Kolar udowodnił wysokie umiejętności. Trzy minuty później Arturo Vidal wepchnął piłkę do siatki, ale VAR uznał, że chwilę wcześniej Leo Messi był na spalonym. Jeszcze przed zakończeniem starcia Leo Messi został zatrzymany przez Ondreja Kolara.