Liga Europy: FC Basel dopełnia formalności

Piłkarze FC Basel pokonali Eintracht Frankfurt 1:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Sebastian Frei.

W pierwszym spotkaniu Szwajcarzy wygrali we Frankfurcie 3:0, więc dzisiejszy mecz powinien być tylko przypięczetowaniem awansu przez Basel.

Na pierwszy strzał musieliśmy czekać do 19. minuty, Filip Kostić dośrodkował w pole karne, tam główkował Martin Hinteregger i uderzył tuż nad bramką. Chwilę później odpowiedzieli gospodarze, jeden z pomocników Bazylei podał po ziemi w szesnastkę, tam akcję zamykał Silvan Widmer, ale świetnie interweniował Kevin Trapp. W 41. minucie dogodną szansę na zdobycie prowadzenia mieli podopieczni Adiego Hüttera, z rzutu wolnego kopnął Danny Da Costa, lecz strzelił nad bramką. Nie była to ostatnia akcja Eintrachtu w pierwszej połowie, w doliczonym czasie minimalnie nad bramką główkował Bas Dost.

Na początku drugiej połowy Widmer wyszedł sam na sam z Trappem, ale strzelił prosto w niemieckiego brmkarza. Chwilę później w podobnej sytuacji znalazł się Dominik Kohr, który uderzył podobnie jak jego kolega po fachu, czyli trafił w Djordje Nikolicia. W 84. minucie z dystansu strzelił Eray Cömert, lecz jego wykonanie pozostawiło wiele do życzenia. Gospodarze pod koniec spotkania zaczynali dominować i w końcu udało im się pokonać Trappa. Fabian Frei przedostał się w pole karne, minął niemieckiego bramkarza i bezlitośnie umieścił piłkę w pustej bramce, tym samym zapewniając wygraną Bazylei 1:0.

Spotkanie na St. Jakob Park przez większość czasu wyglądało tak, jakby obie drużyny musiały grać za karę. Ze strony gospodarzy mogliśmy się w sumie spodziewać małej intensywności, bo pierwszy mecz wygrali 3:0 i byli praktycznie pewni awansu. Eintracht natomiast zagrał słabo i zapowiedzi o tym, że wyjdą dziś po to, aby odrabiać straty i awansować do ćwierćfinału, nie miały odzwierciedlenia na boisku.