Liga Europy: Wolfsburg wygrywa u siebie z Interem 3:1

Facebook Inter Mediolan

“Wilki” mimo straconej bramki na 0:1 nie poddały się i ostatecznie wygrały z Interem Mediolan aż 3:1. Tym samym przed rewanżowym spotkaniem w Mediolanie, ekipa D. Heckinga ma niezłą zaliczkę bramkową i ma spore szansę na awans do następnej rundy.

Mecz rozpoczął się pechowo dla drużyny z Niemiec, bo już w 8 minucie Rodrigo Palacio znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy i spokojnie, między nogami Benaglio wpakował piłkę do siatki.

Kolejne dwadzieścia minut to wymiana piłki w środku pola. Inter trochę się cofnął i starał się grać z kontry.

Niestety drużynie Roberto Manciniego nie udała się ta sztuka, bo w 28 minucie rzut rożny wykonywał Kevin De Bruyne, który zagrał piłkę prosto na głowę Naldo, a ten mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce Interu.

Wynik do przerwy 1:1 był w pełni zasłużony. Obie drużyny zagrały dobre 45 minut.

Na drugą połowę nie wyszedł Andre Schurrle, który w pierwszej części gry nie pokazał się z dobrej strony.

W 63′ Kevin De Bruyne otrzymał piłkę w polu karnym i bez wahania strzelił nie dając szans bramkarzowi, który chwilę wcześniej wybił piłkę pod nogi Vieirinhy, a ten dokładnie dogrywając do Belga zaliczył asystę.

Nieco ponad 10 minut później było już 3:1. Bramkę zdobył nie kto inny jak De Bruyne. Przed polem karnym Nemanja Vidić sfaulował jednego z graczy “Wilków” i został ukarany żółtym kartonikiem. Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się pomocnik reprezentacji Belgii, Kevin De Bruyne, który pewnym, mocnym strzałem pokonał Carizzo.

VfL Wolfsburg – FC Inter Mediolan 3:1 (1:1)

Bramki: Naldo 28, Kevin De Bruyne 63, 75 – Rodrigo Palacio 5

Żółte kartki: Naldo – D’Ambrosio, Icardi, Ranocchia.

WOLFSBURG: 1. Diego Benaglio – 8. Vieirinha (88, 9. Ivan Perišić), 25. Naldo, 31. Robin Knoche, 3 Ricardo Rodríguez – 7. Daniel Caligiuri, 23. Josua Guilavogui, 14. Kevin De Bruyne, 22. Luiz Gustavo, 17. André Schürrle (46, 15. Christian Träsch) – 12. Bas Dost (70, 3. Nicklas Bendtner).

Trener: Dieter Hecking.

INTER: 30. Juan Pablo Carrizo – 33. Danilo D’Ambrosio, 5. Juan Jesus, 23. Andrea Ranocchia, 21. Davide Santon (82, 17. Zdravko Kuzmanović) – 13. Fredy Guarín, 18. Gary Medel, 88. Hernanes (58, 15. Nemanja Vidić) – 8. Rodrigo Palacio, 91. Xherdan Shaqiri (82, 10. Mateo Kovačić), 9. Mauro Icardi.

Trener: Roberto Mancini.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy, którzy są jedną nogą w następnej rundzie Ligi Europy. Ale wiadomo, że nie można chwalić dnia przed zachodem słońca. Piłka nożna jest nieprzewidywalna i wszystko może się wydarzyć. Warto dodać, że dzisiejszy mecz prowadził polski sędzia Szymon Marciniak.