Liga Europy: Sam Zieliński to za mało, Granada i Villarreal z awansem

Diego Martinez

GranadaCdeF

Zarówno Granada jak i Villarreal awansowały do 1/8 finału Ligi Europy. Andaluzyjczycy co prawda przegrali z Napoli, ale zaliczka wypracowana w pierwszym meczu pozwoliła im awansować do następnej fazy. Natomiast Villarreal dwukrotnie ograł Salzburg, czym także pewnie awansowali dalej.

Napoli – Granada 2:1

Spotkanie dla gospodarzy nie mogło się rozpocząć lepiej. Już w 3. minucie gry na listę strzelców wpisał się Piotr Zieliński, który wymanewrował defensorów Granady i oddał strzał z linii 16. metra. Rui Silva nie miał szans na dobrą interwencję. Goście nie poddali się i mimo braków kadrowych stanęli na wysokości zadania. W 25. minucie Angel Montoro wykorzystał dośrodkowanie z prawej flanki i pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Po zmianie stron impuls do walki w zespole z Neapolu dał Fabian Ruiz, który po kapitalnej akcji Insigne i Zielińskiego pokonał golkipera Granady. Do końcowych minut podopieczni Gattuso walczyli o kolejne gole, ale ta sztuka im się nie udała. Goście historycznie awansowali do 1/8 finału.

Villarreal – Salzburg 2:1

Podopieczni Unai’a przed tygodniem pokonali swoich rywali 2:0. Dziś w końcówce także pokonali Salzburg 2:1 i pewnie zameldowali się w 1/8 finału. Goście byli zdeterminowani, aby rozegrać dobre spotkanie i pokonać na wyjeździe Żółtą Łódź Podwodną. W 17. minucie Mergim Berisha pokonał Geronimo Rulliego co tylko podkręciło piłkarzy Salzburga do kreowania kolejnych akcji. Ich nadzieje szybko ostudził Gerard Moreno, który wyrównał stan meczu. W końcówce spotkania Moreno dał zwycięstwo swojej drużynie poprzez zdobycie bramki z rzutu karnego.