Liga Europy: Ceniony arbiter poprowadzi mecz Lecha Poznań

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, 19.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Lech Poznań w następny czwartek rozegra być może najważniejszy mecz w tym roku kalendarzowym. Popularny “Kolejorz” spróbuje wywalczyć awans do fazy grupowej Ligi Europy. Jego oponentem w ostatniej rundzie play-off będzie Royal Charleoi.  Portal 90. minut poinformował, że rozjemcą głównym nadchodzącej potyczki będzie Pan Felix Zwayer.

Niemiecki arbiter jest kimś, kto w ostatnich latach wypracował sobie dobrą renomę na międzynarodowej arenie. Wspomniany sędzia od kilku sezonów stale jest angażowany do prowadzenia prestiżowych rywalizacji w Lidze Mistrzów. W poprzedniej edycji Champions League miał szansę pracować przy pięciu meczach. Rozstrzygał losy między innymi spotkania Juventusu z Olympique Lyon w 1/8 finału. W poprzedni piątek zainaugurował nowy sezon niemieckiej Bundesligi, a w tej batalii zmierzyły się Schalke o4 Gelsenkirchen z Bayernem Monachium. “Bawarczycy” odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo (8:0).

Kibice z Polski mają wielkie nadzieje, że podopieczni Dariusza Żurawia pokonają belgijski zespół. Sukces oznaczałby powrót do europejskich pucharów po pięcioletniej przerwie. W najbliższej kolejce ligowej nie zobaczymy poznańskiego teamu.

Źródło: portal 90.minut, portal Transfermarkt, własne.