Lewandowski poprowadził Bayern do zwycięstwa

Bayern Monachium pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrzowski. W 28 kolejce Bundesligi pewnie pokonał Eintracht Frankfurt 3:0 i 6 meczów przed końcem rozgrywek ma 10 punktów przewagi nad drugim Wolfsburgiem i aż 17 nad trzecią Borussią Monchengladbach. Dwie bramki w tym meczu zdobył Robert Lewandowski.

Lewandowski pierwszą bramkę w tym meczu zdobył w 15 minucie, sprytnie ograł obrońców i uderzył z woleja nie do obrony.  Drugą sytuację Lewandowski miał pięć minut później, ale piłkę lecącą w środek bramki obronił Kevin Trapp. Kolejną sytuację zmarnował Goetze, który idąc śladem Lewandowskiego także kopnął w środek bramki. Jedyną szansę na wyrównanie, udaremnił Pepe Reina, który obronił strzał Sonny`ego Kittela. Minutę później na spalonym został złapany Thomas Mueller i jego gol nie został uznany.

Po zmianie stron kolejną dogodną sytuację zmarnował Mario Goetze. Niemiec obił lewy słupek bramki rywali, w kolejnej akcji jego strzał został zablokowany. Czego nie potrafili zrobić Niemcy, zrobił Polak, Robert Lewandowski główką zdobył gola i podwyższył prowadzenie Bawarczyków. Kwadrans przed końcem meczu “Lewy” mógł ustrzelić hat-tricka, niestety strzał Polaka zatrzymał się na słupku. Na 3:0 w 82 minucie strzelił Mueller. Bayern mógł wygrać wyżej, szansy na 4:0 i swojego 3 gola nie wykorzystał Lewandowski.