Lettieri: Chcieliśmy rozgrywać piłkę bez walki i biegania

Gino Lettieri

Gino Lettieri / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Korona Kielce w siedemnastej serii gier Lotto Ekstraklasy uległa przy Łazienkowskiej Legii Warszawa (0:3). Nie graliśmy jak Korona – powiedział Gino Lettieri po zakończeniu sobotniego starcia.

– Legia wygrała słusznie. Straciliśmy dwie niepotrzebne bramki. Nie zachowaliśmy się mądrze w tych sytuacjach. Zawodnicy podjęli złe decyzje. W pierwszej połowie mieliśmy sytuacje na 1:1 , ale bramkarz Legii dobrze to wybronił – opowiadał na konferencji szkoleniowiec “złocisto-krwistych”.

Kielecki trener zapowiadał, że Koroniarze podejdą do spotkania z mistrzem Polski bez strachu, jednak rzeczywistość okazała się nieco inna. Zdaniem Gino Lettieriego w poczynaniach piłkarzy z województwa świętokrzyskiego zabrakło walki i determinacji. – Chcieliśmy rozgrywać piłkę bez walki i biegania. To nie jest nasza gra, która zawsze polega na ciągłym pressingu. Bez tego nie da się zwyciężyć z Legią. Z drugiej strony jednak w ostatnich trzech meczach nie widzieliśmy tak agresywnie grającej Legii. To pokazuje jak nas szanują i ile do tej pory osiągnęliśmy – dodał.

Korona Kielce plasuje się na czwartej lokacie, utrzymując blisko kontakt z czołówką ligi. – Ten mecz pokazał, że jeszcze nie jesteśmy zespołem, który może walczyć o europejskie puchary lub o mistrzostwo. Ta rywalizacja pokazała nasze granice. Jest jeszcze duża różnica między nami, a czołówką ekstraklasy – zakończył trener.

źródło: korona-kielce.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.