Leśnodorski pomoże Wiśle Kraków

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wisła Kraków skorzysta z pomocy kancelarii prawnej Bogusława Leśnodorskiego.

Jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce jest na krawędzi. PZPN zawiesił “Białej Gwieździe” licencję i ta nie może grać w Ekstraklasie. Teraz oprócz znalezienia inwestorów, Wisła musi także uporządkować dokumenty i wytłumaczyć swoją sytuację, jeżeli chce grać na wiosnę w lidze.

Pomoc prawną Wiśle zaproponował były prezes Legii Warszawa – Bogusław Leśnodorski. Prowadzi on kancelarię prawną. Wszystko zaczęło się od “oferty” na Twitterze, która jednak ma przerodzić się w poważną współpracę.

– To bardzo poważna oferta. Widzę, że w tej chwili Wisła sama sobie nie poradzi. Są na celowniku, wszyscy na nich patrzą, zabrał się za nich nawet PZPN. Nikt już im nie pozwoli na dalsze ściemnianie. Jeśli nie będą mieli kogoś sensownego do pomocy, to nie napiszą poprawnie wniosku odwoławczego i już się z tego nie wygrzebią. Co więcej: nawet, gdyby pojawił się jakiś konkretny inwestor chcący przejąć klub, to bez odpowiedniego pełnomocnika ta transakcja po prostu nie wypali. Widzieliśmy jak skończyło się ostatni raz – stwierdził Leśnodorski w rozmowie dla Sport.pl.

Przejdź do paska narzędzi