Legia Warszawa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 3-2.

W zespole gości w tym meczu zabrakło pauzujących za nadmiar żółtych kartek Marko Vesovicia i Artura Jędrzejczyka. Gospodarze za to byli wzmocnieni obecnością Vamary Sanogo, który mógł wystąpić tylko dzięki temu, że Zagłębie wpłaciło odpowiednią kwotę na konto Legii. Na temat napastnika wypowiedział się Riccardo Sa Pinto na konferencji prasowej

– Moje zdanie jest takie, że zawodnicy wypożyczeni, nie powinni grać przeciwko macierzystym klubom. Francuz może jednak zagrać przeciwko Legii i pozostaje mi uszanować zasady. Sanogo wie, jak strzelać gole. Mam nadzieję, że będzie kontynuował dobrą passę w Ekstraklasie i wróci do naszego klubu jako lepszy piłkarz

W 5. minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Szymański, ale jego strzał poszybował daleko od bramki. Już trzy minuty później gospodarze prowadzili. Z rzutu wolnego dośrodkował Udovicić, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Polczak. Kilka sekund później szansę na wyrównanie miał Carlitos, strzał przeleciał minimalnie nad poprzeczką. W 25. minucie uderzał Szymański, lecz Kudła czujnie w bramce. W 34. minucie szansę na podwyższenie wyniku miał Wrzesiński, ale jego strzał obronił Majecki.

Świetnie rozpoczęła się druga połowa dla Legii. W 47. minucie dośrodkowanie Martinsa, na bramkę zamienił William Remy. Kilka sekund później znów gospodarze byli na prowadzeniu. Rzut wolny wykonał Udovicić i piłkę niefortunnie do własnej bramki skierował Carlitos. Na kilka minut przed końcem meczu Legia doprowadziła do wyrównania, z rzutu wolnego uderzał Martins, piłka odbiła się od słupka a głową do pustej bramki skierował ją Hlousek. W 88. minucie zwycięstwo Legii zapewnił Kulenović, który wykorzystał dośrodkowanie Kucharczyka.

Zagłębie Sosnowiec – Legia Warszawa 2-3

Polczak 8′ , Carlitos(s) 48′ – Remy 47′ , Hlousek 82′ Kulenović 88′

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Heinloth, Polczak, Cichocki, Mraz – Babiarz (69′ Vokić), Milewski (90′ Jędrych), Wrzesiński, Pawłowski, Udovicić – Sanogo (80′ Banasiak)

Legia Warszawa: Majecki – Stolarski (46′ Kulenović), Remy, Wieteska, Hlousek – Martins (90′ Astiz), Cafu, Szymański, Kucharczyk, Nagy – Carlitos (83′ Niezgoda)

sędzia: Mariusz Złotek