W meczu 14. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa pokonał na wyjeździe Lechię Gdańsk 1:3. Gole dla Wojskowych zdobywali  Guilherme, Nemanja Nikolić oraz Tomasz Jodłowiec, dla gospodarzy bramkę zdobył Kovacević.

Mecz w Gdańsku zapowiadał się ciekawie, niestety pierwsza połowa była przeciwieństwem wszystkiego co kochamy w piłce nożnej. Przez 45 minut piłkarze obu drużyn oddali tylko jeden celny strzał. Lechia niesiona dopingiem własnych kibiców mocno zaatakowała Legię, nic konkretnego jednak nie wynikało z tych ataków. Z biegiem czasów to Wojskowi byli stroną atakującą, gospodarze zaczęli jedynie bronic dostępu do własnej bramki. W 31 minucie Legii w końcu wyszło i po ataku pozycyjnym Guilherme zdobył pierwszą bramkę w meczu. Był to jedyny celny strzał w pierwszej połowie a asystę zaliczył Nikolić.

Po zmianie stron bramkarz Lechii popełnił błąd, który wykorzystał Nemanja Nikolić. Wina golkipera gospodarzy była niezaprzeczalna, ponieważ zwyczajnie nie opanował piłki, która odbiła mu się od kolana wprost pod nogi snajpera Wojskowych. Na odpowiedź ze strony biało-zielonych nie trzeba było długo czekać. Kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył Kovacević, jest to pierwsza bramka zdobyta przez tego zawodnika w Ekstraklasie. W 58 minucie wynik był już ustalony, a to za sprawą podania Ondreja Dudy do Jodłowca. 39-krotny reprezentant Polski umieszczając piłkę w bramce Lechii, zapewnił trzy cenne punkty Legii.

Po ostrym meczu, w którym sędzia pokazał, aż osiem żółtych kartek, Lechia Gdańsk uległa Legii Warszawa 1:3. Wojskowi wskoczyli na drugie miejsce w tabeli i mają osiem punktów straty do lidera.

Lechia Gdańsk( Kovacević 54′) – Legia Warszawa (Guilherme 31′,  Nikolić 50′, Jodłowiec 58′) 1:3

Żółte kartki: Borysiuk, Peszko, Kuświk, Mila – Duda, Pazdan, Brzyski, Saganowski.

Lechia Gdańsk: 50. Marko Marić – 23. Grzegorz Wojtkowiak, 35. Gerson, 2. Rafał Janicki, 3. Jakub Wawrzyniak – 11. Maciej Makuszewski, 16. Ariel Borysiuk (6. Sebastian Mila, 80′), 4. Aleksandar Kovacević, 9. Michał Mak (7. Milos Krasić, 72′), 21. Sławomir Peszko – 30. Grzegorz Kuświk (10. Bruno Nazario, 87′).

Rezerwowi: 24. Mateusz Bąk, 6. Sebastian Mila, 7. Milos Krasić, 8. Daniel Łukasik, 10. Bruno Nazario, 22. Mario Maloca, 41. Paweł Stolarski.

Trener: Thomas von Heesen.

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak – 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Igor Lewczuk, 17. Tomasz Brzyski – 2. Michał Pazdan, 3. Tomasz Jodłowiec – 6. Guilherme (19. Bartosz Bereszyński, 81′), 8. Ondrej Duda (23. Stojan Vranjes, 70′), 18. Michał Kucharczyk – 11. Nemanja Nikolić (9. Marek Saganowski, 78′).

Rezerwowi: 1. Arkadiusz Malarz, 20. Ivan Trickovski, 23. Stojan Vranjes, 19. Bartosz Bereszyński, 9. Marek Saganowski, 37. Dominik Furman, 13. Arkadiusz Piech.

Trener: Stanisław Czerczesow.

Sędzia: Jarosław Przybył.