PAP

W ostatnim sobotnim meczu 14. kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował na własnym stadionie z Lechem Poznań 1:1. Na trafienie Flavio Paixao odpowiedział Maciej Gajos.

Początek spotkania był dość spokojny. Sygnał do ataku dał wrocławianom w 13. minucie Tomasz Hołota, którego strzał z dystansu z najwyższym trudem na rzut rożny sparował Jasmin Burić. Swoich szans próbowali również lechici. Najlepszą z nich miał Kasper Hamalainen, który dobijając strzał Macieja Gajosa trafił w Mariusza Pawelca.
W 24. minucie gospodarze otworzyli wynik. Po dośrodkowaniu Dudu Paraiby głową uderzył Flavio Paixao. Jego strzał zdołał odbić jeszcze Burić, ale wobec dobitki Portugalczyka był już bezradny.
Lech dążył do odrabiania strat, ale pomimo sporej przewagi przed przerwą mistrzowie Polski nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Udało się dopiero po upływie kwadransa drugiej połowy. Po dośrodkowaniu Hamalainena głową piłkę do siatki skierował bardzo aktywny dzisiejszego wieczora Gajos.
Przewaga mistrzów Polski rosła z minuty na minutę, ale nie przekładało się to na kolejne sytuacje bramkowe. Podopieczni Jana Urbana razili nieskutecznością, natomiast wrocławianie byli już zupełnie bezradni i nie potrafili stworzyć sobie żadnych okazji. W efekcie wynik meczu nie uległ już zmianie.