Legia Warszawa z Pucharem Polski

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Legii Warszawa zdobyli Puchar Polski. W wielkim finale okazali się lepsi od Arki Gdynia, pokonując Gdynian 2:1.

Zdecydowanym faworytem tego finału byli Warszawianie, ale Arka już przed rokiem pokazała, że stać ich na wygrywanie z mocarzami, wtedy pokonali po dogrywce Lecha 2:1. W tym sezonie LOTTO Ekstraklasy, obie drużyny były lepsze u siebie, w Warszawie Legia wygrała 2:0, natomiast w Gdynii, lepsi byli podopieczni Leszka Ojrzyńskiego, pokonali aktualnego mistrza Polski 2:0.

Od początku spotkania Legia zaczęła atakować, pierwszy strzał Miroslava Radovića w 11. minucie został zablokowany, ale już chwilę później Warszawianie wyszli na prowadzenie. Domagoj Antolić dośrodkował z prawej strony w pole karne, bramkarz i obrońcy Arki nie porozumieli się, ich niepewność wykorzystał Jarosław Niezgoda i dał prowadzenie podopiecznym Deana Klafurića.

Defensywa Arki była dziś bardzo słabo dysponowana i Gdynianie stracili drugą bramkę w po upływie dwóch kwadransów. Marko Vešović dograł w szesnastkę, Frederik Helstrup wybił piłkę prosto pod nogi Cafú, a Portugalczyk spokojnie skierował ją do siatki.

Arka groźnie w stronę bramki Radosława Cierzniaka uderzyła dopiero w 40. minucie za sprawą Marcina Warcholaka, bramkarz Legii jednak pewnie chwycił futbolówkę. Do przerwy Legia prowadziła z Arką 2:0.

W pierwszych minutach drugiej połowy Arka wzięła się za atakowanie, ale nie potrafiła zagrozić bramce Legii. Dogodną sytuację do zdobycia bramki miał Michał Nalepa, który kopnął z dystansu, bo bramkarza Warszawian nie było w bramce, jednak znacznie chybił. W 59. minucie mecz został przerwany z powodu odpalenia rac, przerwa trwała około 6-7 minut

Sytuacja Gdynian pogorszyła się gdy Grzegorz Piesio wyleciał z czerwoną kartkę po brutalnym faulu na Sebastianie Szymańskim. Poszkodowany mógł podwyższyć prowadzenie do trzech bramek, lecz minimalnie pomylił się z rzutu wolnego. Do regulaminowego czasu zostało doliczone aż 10 minut z powodu odpalenia rac, które przerwały wcześniej mecz. Mimo gry w przewadze Legia straciła bramkę w końcówce meczu piłkę do bramki strzałem na wślizgu skierował Dawid Sołdecki. Niestety dla Gdynian ta bramka padła za późno i trofeum zgarnęła Legia Warszawa.