Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W hitowym meczu 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Legia Warszawa pokonała Górnika Zabrze 1:0. Jedynego gola w dzisiejszym meczu zdobył Kasper Hämäläinen i dał Legii fotel lidera.

Już w 7. minucie Legia mogła wyjść na prowadzenie. Michał Kucharczyk uderzył sprzed pola karnego, ale dobrze interweniował Tomasz Loska. Chwilę później zaatakował Górnik. Igor Angulo uderzył z okolicy pola karnego, ten strzał odbił bramkarz Legii, ale przy dobitce Łukasza Wolsztyńskiego nie miał szans. Ten gol, jednak nie został uznany bo wideoweryfikacja VAR wykryła spalonego. Niezłą okazję miał także napastnik Legii, Jarosław Niezgoda, lecz fatalnie przestrzelił  i piłka przeleciała wysoko nad bramką. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Legioniści wyprowadzili kontrę w której było ich pięciu a obrońców Górnika, dwóch. Guilherme zagrał do Kucharczyka, strzał pomocnika Legionistów świetnie wybronił bramkarz gości. W pierwszej połowie mieliśmy także niezłe zadymienie, z powodu odpalonych rac przez kibiców Legii.

Druga połowa rozpoczęła się od kontrowersji. Tomasz Loska wygarnął piłkę Jarosławowi Niezgodzie, ale sędzia uznał że był faul i podyktował rzut karny. Jednak po konsultacji z VAR-em anulował decyzję. Chwilę później kolejną okazję miała Legia. Michał Kucharczyk wyłożył praktycznie na pustą bramkę do Guilherme, ale jego strzał po raz kolejny kapitalnie odbił Loska. Później na boisku głównie widzieliśmy także to co w pierwszej połowie, czyli race. Mecz wznowiono po ok.13 minutach. W 80. minucie Legia miała kolejną stuprocentową sytuację. Cristian Pasquato zagrywał do Armando Sadiku, ale znowu interweniował Tomasz Loska. Chwilę później Warszawiacy wyszli na prowadzenie. Kasper Hämäläinen uderzył w środek bramki, Loska wypluł piłkę przed siebie i przy dobitce fina już nie miał szans.

Ostatecznie Legia wygrała 1:0, zanotowała piąte zwycięstwo z rzędu i awansowała na fotel lidera.