Legenda odchodzi z Celtiku

dailyrecord.co.uk

Scott Brown po czternastu latach opuszcza Celtic. Po zakończeniu obecnego sezonu przeniesie się do Aberdeen, gdzie będzie grającym członkiem sztabu szkoleniowego. 

Reprezentant Szkocji opuszcza Celtic po czternastu latach. W barwach The Boys rozegrał 604 mecze, zdobywając 46 bramek i notując 62 asysty. Udało mu się także zdobyć 10 mistrzostw, 6 pucharów Szkocji, regularnie również występował ze swoim klubem w LM i LE. Teraz przyszła pora na zmianę otoczenia. Brown dołączy do Aberdeen, gdzie będzie grającym członkiem sztabu szkoleniowego. Na pewno w tej decyzji pomogła obecność Stephena Glassa, który właśnie trenuje Aberdeen. Obaj Panowie znają się z Hibernian, gdzie razem występowali. Aktualny trener The Reds  jest bardzo zadowolony z takiego obrotu spraw.

– Doświadczenie Scotta będzie nieocenione na boisku. Jego postać pozwoli nam ustalić pewne standardy w klubie. Jego apetyt na wygraną i podejście wpłynie na rozwój młodszych zawodników. Scott będzie ważną częścią mojego zespołu trenerskiego. Uważam, że wciąż ma wiele do zaoferowania na murawie, ale jednocześnie nie mogę doczekać się, by pomóc mu przejść do roli szkoleniowca – powiedział Glass.

Do końca aktualnego sezonu zostało jeszcze kilka kolejek i jest blisko awansu do europejskich pucharów, ponieważ na ten moment zajmuje czwarte miejsce w tabeli.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.