LE: Teodorczyk z kolejną bramką, awans Anderlechtu

W piątej kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej, Anderlecht pokonał na wyjeździe, azerskie SC Gabala. Dzięki temu zwycięstwo belgijski klub jest już pewny awansu do fazy pucharowej, tych europejskich rozgrywek.

Anderlecht w pierwszej potyczce tych dwóch ekip, która miała miejsce w pierwszej kolejce fazy grupowej, wygrał takim samym wynikiem. Wtedy również, dokładnie jedną bramkę dołożył nasz napastnik, Łukasz Teodorczyk. Pomimo faktu, że Gabala nie zdobyła jeszcze punktów w grupie C, wyjazd do Azerbejdżanu nie mógł należeć do przyjemnych, dla żadnej z ekip. Mainz wygrało tam ledwo, odwracając losy meczu i z wyniku 2:1, doprowadzając do 2:3 i zwycięstwa. Saint-Etienne również przegrywało na boisku Azerów, jednak tak jak niemiecki klub, Francuzi wywieźli trzy oczka. Anderlecht również się męczył. Co prawda to oni wyszli na prowadzenie, już w 11′ minucie wynik otworzył Tielemans, jednak cztery minuty później z rzutu karnego wyrównał Ricardinho. Do przerwy było więc 1:1 i taki wynik utrzymywał się niemal do końca spotkania. Statystyki były dowodem na dominację drużyny Teodorczyka, jednak rezultat na tablicy świetlnej wciąż był remisowy. W końcu obrona gospodarzy pękła, na kilkaset sekund przed końcowym gwizdkiem. Nie musiało tak jednak być. W 74′ minucie karnego nie wykorzystał Ricardinho. Skutecznie wykonana jedenastka, dała by prowadzenie gospodarzom i najprawdopodobniej, zdobyliby oni pierwsze punkty. Tymczasem Gabala pomogła swoim rywalom. W 89′ minucie z boiska za drugą żółtą kartkę, wyleciał Eyyubov. Chwilę później było już 1:2. 90′ minuta i gol Bruno, rozwiały marzenia klubu z Azerbejdżanu o utrzymaniu remisu. W doliczonym czasie gry, swoje pięć groszy dołożył Łukasz Teodorczyk. Po raz kolejny strzelił on dla Anderlechtu bramkę. Tym razem asystował mu Hanni. Łukasz w ten przypieczętował awans Belgów do 1/16 finału Ligi Europejskiej.

Gabala: Bezotosny – Abbasov, Vernydub, Santos, Ricardinho – Eyyubov, Kvekveskiri, Mammadov, Weeks Lewis, Ozobić – Dabo (52′ Gurbanov)
Anderlecht: Boeckx – Sowah Adjei, Spajić, Nuytinck, Obradović – Dendoncker, Capel (60′ Bruno),  Tielemans, Stanciu (70′ Hanni), Acheampong (90+4′ Doumbia) – Teodorczyk

Gabala – Anderlecht 1:3 (1:1)
0:1 – 11′ Tielemans
1:1 – 15′ Ricardinho (rzut karny)
1:2 – 90′ Bruno
1:3 – 90+4′ Teodorczyk