LE: Szczęśliwy los dla APOEL-u Nikozja!

W losowaniu dodatkowego miejsca w fazie grupowej Ligi Europy, UEFA wylosowała cypryjski zespół APOEL Nikozja, który zajmie miejsce zdyskwalifikowanego za udział w aferze korupcyjnej tureckiego Fenerbahce Stambuł!

Chwilę przed losowaniem Gianni Infantino poinformował, że oprócz Fenerbahce, z rozgrywek Ligi Europy został usunięty Besiktas Stambuł (za ustawianie spotkań), którego miejsce zajęło norweskie Tromso, a więc klub polskiego obrońcy Jarosława Fojuta.

Dodatkowo dzisiejsze losowanie grup Ligi Europy zostało przeniesione z godziny 12 na 13 z powodu dokończenia meczu AZ Alkmaar – Atromitos. Wczoraj spotkania nie dało się dokończyć, ponieważ na stadionie holenderskiego klubu doszło do pożaru! Spotkanie ma być wznowione o godzinie 11:00.
W pierwszym meczu wygrało AZ 3:2. W czwartek do 59. minuty prowadzili Grecy 1:0, po bramce Dimitrosa Papadopoulosa (ten sam zawodnik w 20′ minucie nie wykorzystał rzutu karnego). Warto dodać, że Holendrzy wznowią grę w dziesiątkę, ponieważ wczoraj już w 1′ minucie czerwoną kartkę dostał defensywny pomocnik AZ Akmaar – Markus Henriksen.