LE: Steaua liderem grupy G. Lugano lepsze od Victorii Pilzno

UEFA

W spotkaniach grupy G tego wieczoru, zdecydowanie najwięcej działo się w drugich 45 minutach. FC Lugano pokonało Victorię Pilzno 3:1 (0:0), zaś Hapoel Beer Sheva musiał uznać wyższość gości Bukaresztu 1:2 (0:0). Na czele grupy FCSB z sześcioma “oczkami”, pozostali rywale po trzech kolejkach mają na koncie trzy punkty.

Bezbramkowego remisu do przerwy nie zapowiadał intensywny początek w wykonaniu obu ekip. Zmotywowani gospodarze mogli prowadzić w 20. minucie ale minimalnie chybił Carlinhos. Chwilę później Radomir Řezník, minął się z piłką w stuprocentowej sytuacji w polu karnym. Wiele rzutów rożnych w pierwszej odsłonie zaowocowało okazją do zdobycia gola przez Steve’a Rouillera. Po emocjonującym fragmencie spotkania, tempo gry wyraźnie spadło.

Przerwa zdecydowanie pomogła graczom obu zespołów. Strzelanie rozpoczęli gospodarze za sprawą Bottaniego, który pewnie zamienił na gola sytuację sam na sam z bramkarzem. W ciągu kolejnych sześciu minut rozpędzeni piłkarze Lugano podwyższyli prowadzenie. 69. minuta to świetna kontra w wykonaniu gospodarzy wykończona przez Carlinhosa. Na odnotowanie zasługuję asysta Mattii Bottaniego – zagrał znakomicie wymierzone crossowe podanie. Podopieczni Pavla Vrby musieli się obudzić. Sygnał do ataku dali dwaj zmiennicy – Zeman i Krmencik. Pierwszy pokusił się o dośrodkowanie z prawego skrzydła, a drugi główką zdobył kontaktową bramkę. Szwajcarzy nie pozwolili wydrzeć sobie prowadzenia. Końcówka to dwa gole zdobyte przez oba zespoły: najpierw strzelał Gerbdt po kapitalnym, szybkim kontrataku, a rozmiary porażki zmniejszył Milan Bakoš.

19.10.2017 r., 3 kolejka fazy grupowej LE, swissporarena (Lucerna)

FC Lugano – Victoria Pilzno 3:1 (0:0)

Mattia Bottani 63′, Carlinhos 69′, Adam Gernt 88′ – Michael Krmencik 76′, Milan Bakoš 90′

FC Lugano: D. da Costa, F. Daprelà, V. Golemić, S. Rouiller, C. Ledesma, D. Mihajlovic, M. Bottani (Gerndt 70′), D. Mariani, M. Piccinocchi, D. Črnigoj (Padalino 85′), Carlinhos (Sabbatini 73′)

Victoria Pilzno: A. Hruška, R. Hubník, R. Řezník, T. Hajek, M. Havel, M. Petržela (Kopic 56′), D. Kolář (Krmencik 56′), V. Pilař (Zeman 70′), A. Čermák, P. Hrošovský, M. Bakoš

Żółte kartki: Piccinocchi, Crnigoj, Mariani, Darpela – Bakoš, Zeman

Sędzia: S. Jovanović

Pierwsza połowa nie zasługuje na szczególowy opis – jedyne co należy odnotować, to fakt, że miała miejsce. Co innego w przypadku drugich 45 minut. Kluczowy moment to 70. minuta, kiedy to Teixeira po indywidualnej akcji, poszukał podaniem Gnohere, ten przyjął będąc tyłem do bramki i bez zastanowienia posłał piłkę do siatki przy lewym słupku. Okazało się że stoperzy Hapoelu nie odrobili lekcji. 5 minut później znów nie upilnowali Gnohere, który, ponownie po dograniu z prawej strony, głową podwyższył na 2:0. Gospodarzom udało się odpowiedzieć tylko trafieniem Issaca Cuenci, który wykończył strzałem płaskie zagranie przeszywające pole karne.

19.10.2017 r., 3 kolejka fazy grupowej LE, Yaakov Turner Toto Stadium (Beer Sheva)

Hapoel Beer Sheva – FCSB (Steaua Bukareszt) 2:1 (0:0)

Isaac Cuenca 87′ – Harlem – Eddy Gnohere 70′ i 75′

Hapoel Beer Sheva: D. Goresh, M. Korhut, B. Bitton (Cuenca 74′), H. Elhamed, L. Taha, J. Ogu (Radi 29′), M. Melikson, D. Einbinder, V. Broun, B. Sahar, A. Nwakaeme

FCSB: F. Niţă, M. Momčilović, B. Planić, M. Bălașa, D. Nedelcu, Filipe Teixeira, C. Budescu, R. Benzar (Enache 25′), F. Tănase (Gnohere 69′), O. Popescu, D. Man (Coman 58′)

Żółte kartki: Melikson, Elhamed – Tanase, Teixeira, Coman, Budescu, Popescu

Sędzia: K. Blom