twitter.com/EuropaLeague

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy Rennes pokonał na własnym stadionie Arsenal 3:1. Przez większą część meczu Kanonierzy grali w dziesiątkę.

Arsenal jest uznawany za jednego z faworytów tegorocznej edycji Ligi Europy. Kanonierzy chcą po dwóch latach przerwy powrócić do Ligi Mistrzów, a jedna z dróg ku temu wiedzie właśnie przez rozgrywki Europa League. W 1/8 finału na tej drodze stanął zespół Rennes, który co prawda nie zachwyca ostatnio na krajowym podwórku, ale bez wątpienia nie zamierzał łatwo poddać się bardziej utytułowanemu rywalowi.

Mecz ledwo się rozpoczął, a gospodarze już zmuszeni byli do odrabiania strat. W 3. minucie Alex Iwobi wbiegł z lewego skrzydła w pole karne i chciał – zdaje się – zagrać piłkę do Pierre-Emericka Aubameyanga, ale tak ją zakręcił, że ta wpadła tuż przy dalszym słupku obok zdezorientowanego Tomáš Koubka.
Przez niemal całą pierwszą połowę wydawało się, że podopieczni Unaia Emery’ego kontrolują przebieg wydarzeń na boisku, ale kilka minut przed przerwą ich sytuacja się skomplikowała. Za drugą żółtą kartkę wyleciał Sokratis Papastathopoulos, a chwilę później – dobijając własny strzał z rzutu wolnego – do wyrównania doprowadził Benjamin Bourigeaud.

Druga odsłona od początku przebiegała pod dyktando Rennes. Gospodarze starali się wykorzystać grę w przewadze i w 65. minucie wreszcie dopięli swego. Z prawej strony dośrodkował Mehdi Zeffane, a piłka niefortunnie odbiła się od Nacho Monreala i kompletnie zaskoczyła Petra Čecha.
Doświadczony czeski golkiper kilkukrotnie tego wieczora musiał ratować swój zespół przed utratą kolejnych goli. W samej końcówce skapitulował jednak po raz trzeci. Z lewej strony boiska zacentrował James Léa Siliki, a celnym strzałem głową akcję zamknął Ismaïla Sarr. Gospodarze zwyciężyli 3:1 i wypracowali solidną zaliczkę przed rewanżem na Emirates Stadium.