LE: Braga liderem grupy B. Łudogorec pokonał Hoffenheim

UEFA

Sporting zdołał rzutem na taśmę pokonać Başakşehir 2:1 (1:1), zaś Łudogorec dość niespodziewanie poradził sobie z Hoffenheim 2:1 (0:1). Był to również wieczór pięknych goli – na uwagę zasługują trafienia Belozoglu oraz Lukokiego. Liderem grupy C po drugiej kolejce spotkań jest Sporting Braga z dorobkiem 6 punktów. Tuż za nim Łudogorec Jacka Góralskiego, mający o dwa “oczka” mniej. Były zawodnik Jagiellonii wszedł na murawę w 80. minucie.

Pierwsze ostrzeżenie gospodarze wysłali w 21. minucie, gdy Ahmed Hassan minimalnie chybił oddając strzał sprzed pola karnego. Ten sam gracz nie pomylił się chwilę później gdy otworzył wynik spotkania – uwolnił się spod opieki obrońcy, przyjął podanie od Teixeiry i wślizgiem umieścił piłkę w siatce. Basaksehir nie zwlekał z odpowiedzią, bo zaledwie dwie minuty po straconym golu, wyrównali za sprawą pięknego trafienia Belozoglu z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą, bramkę do wcześniejszej asysty mógł dołożyć Teixeira, ale zabrakło mu zimnej krwi.

Druga połowa pokazała, że tego wieczoru obie drużyny stały na zbliżonym poziomie. Na szansę Erdinca, przyszła odpowiedź gospodarzy w postaci kolejnej okazji Hassana. Turek powinien wykorzystać doskonałe podanie od Marcelo Goiano. Trwała swoista wymiana ciosów, ale albo brakowało dokładności albo oba bloki defensywne stawały na wysokości zadania. Losy spotkania ważyły się do samego końca. Ostatecznie gola w 89. minucie zdobyła Braga. Raul Silva posłał precyzyjne dośrodkowanie, prosto do Fransergio, który nie zmarnował znakomitej okazji.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

28.09. 2017 r., 2. kolejka fazy grupowej Ligi Europy, Estádio Municipal de Braga

Sporting Braga – İstanbul Başakşehir 2:1 (1:1)

Hassan 26′, Fransergio 89′ – Belozoglu 28′

Sporting Braga: Matheus, Raúl Silva, Ricardo Ferreira, Ricardo Esgaio, Marcelo Goiano, Sequeira (Xadas 20′), N.S. Vukčević, João Carlos Teixeira (Horta 79′), Danilo Barbosa (Fransergio 71′), Paulinho, Koka

İstanbul Başakşehir: V. Babacan, M. da Costa (Attamah 46′), G. Clichy, A. Epureanu, Júnior Caiçara, E. Belözoğlu, Marcio Mossoró (Tekdemir 81′), G. İnler, E. Višća, E. Elia, M. Erdinç (Batdal 74′)

Żółte kartki: Marcelinho, Silva – da Costa

Sędzia: M. Jug

Mecz rozpoczął się kapitalnie dla gości – Pavel Kaderabek wbiegł w pole karne, otrzymał od Marko Utha podanie zwrotne i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Łudogorec po szybko straconej bramce wziął się do pracy, ale każdemu z trzech strzałów oddanych na bramkę rywala brakowało nieco precyzji. Najbliżej szczęścia był Nathanel w 37. minucie, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Gracze Juliana Nagelsmanna skupili się raczej na przerywaniu ataków rywala.

O tym, że ich taktyka nie przyniesie skutku przekonali się już po czterdziestu sekundach drugiej połowy. Dyakow zgarnął piłkę wybitą po rzucie rożnym i uderzył płasko w długi róg bramki strzeżonej przez Baumanna. Bułgarzy pokazali, że potrafią rozpocząć drugą odsłonę równie piorunująco jak Hoffenheim w pierwszych trzech kwadransach. Po straconym golu Niemcy nie potrafili się podnieść. Brakowało ofensywnych ataków, dużo było za to fauli i żółtych kartek – piłkarze Hoffenheim zarobili trzy w przeciągu zaledwie 5 minut. Gra się tak, jak pozwala przeciwnik toteż gospodarze pokusili się o drugie trafienie. Cudownym, technicznym uderzeniem Lukoki wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Goście zjeżdżali po równi pochyłej, skutek był najboleśniejszy z możliwych. Punkty zostały w Razgradzie.