Liga Europy

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

FK Krasnodar pokonał na własnym stadionie OGC Nice 5:2 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Artur Jędrzejczyk. Polak zanotował asystę przy pierwszym golu dla swojej drużyny.

Pierwsza kolejka zmagań w grupie I była bardziej udana dla piłkarzy z Rosji. Krasnodar pokonał na wyjeździe Salzburg 1:0, natomiast Nice w takim samym stosunku uległo przed własną publicznością Schalke. Francuska drużyna przyjechała zatem do rosyjskiego portu po pierwsze punkty.
Gospodarze nie mieli jednak zamiaru ułatwiać zadania rywalom. W 22. minucie objęli oni prowadzenie za sprawą Fedora Smolova, który wykorzystał dośrodkowanie Artura Jędrzejczyka.
Kilka minut później strzelec pierwszego gola w tym meczu musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Nie oznaczało to jednak, że w zespole Krasnodaru nie będzie miał kto strzelać. W 33. minucie podopieczni Igora Shalimova podwyższyli prowadzenie. Precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Joaozinho.
Wydawało się, że przed przerwą wynik nie ulegnie już zmianie, ale w końcówce pierwszej połowy kontaktowego gola dla gości strzelił Mario Balotelli.

Dzisiejszy mecz był pechowy dla strzelców bramek. Z powodu urazu Balotelli nie wyszedł już bowiem na drugą odsłonę, a zastąpił go Alessane Plea. Sytuacja Francuzów skomplikowała się jeszcze bardziej w 64. minucie, kiedy to stracili kolejnego gola. We własnym polu karnym piłkę ręką zagrał Paul Baysse, a rzut karny na bramkę zamienił Joaozinho, notując tym samym swoje drugie trafienie w tym meczu.
Goście nie zamierzali jednak się poddawać i w 72. minucie ponownie złapali kontakt z przeciwnikiem. Na listę strzelców wpisał się wprowadzony zaledwie kilka minut wcześniej Wylan Cyprien. Jednak i tym razem Rosjanie zdołali zwiększyć prowadzenie. W 86. minucie piłkę do siatki skierował Ari, a w doliczonym czasie gry ten sam zawodnik ustalił wynik meczu i trzy punkty pozostały w Krasnodarze.

FK Krasnodar – OGC Nice 4:2 (2:1)
1:0 – 22′ – Fedor Smolov
2:0 – 33′ – Joaozinho
2:1 – 44′ – Mario Balotelli
3:1 – 64′ – Joaozinho (k.)
3:2 – 72′ – Wylan Cyprien
4:2 – 86′ – Ari
5:2 – 90+3′ – Ari