Liga Europy

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Europy Ajax Amsterdam wygrał przed własną publicznością ze Standardem Liege 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Kasper Dolberg.

Od pierwszych minut spotkania przewaga należała go gospodarzy. Po upływie kwadransa mogli oni już prowadzić, ale strzał Davy Klaassena obronił Jean-Francois Gillet. Trzynaście minut później belgijski golkiper był już bezradny. Precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku popisał się zaledwie 18-letni Duńczyk Kasper Dolberg, wyprowadzając Ajax na prowadzenie. Wicemistrzowie Holandii próbowali pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie, ale mimo usilnych starań, w pierwszej połowie ta sztuka im się nie udała.
Jak się później okazało, również druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu. Ajax wciąż miał inicjatywę i kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, ale nie przyniosło to efektu w postaci kolejnych bramek. Goście z kolei pod koniec meczu zdołali raz zagrozić bramce Andre Onany. Po strzale Isaaca Mbenzy piłka trafiła w słupek. Ajax – Standard 1:0.

Ajax Amsterdam – Standard Liege 1:0 (1:0)
1:0 – 28′ – Kasper Dolberg

Żółte kartki:
Sinkgraven (Ajax) – Belfodil, Fai, Diarra (Standard)

Ajax: Onana – Weltman, Sanchez, Viergever, Sinkgraven – Gudelj, Schone (62′, Riedewald), Klaassen – Traore, Younes (86′, El-Ghazi), Dolberg (69′, Cassierra).
Standard: Gillet – Fai, Scholz, Laifis, Andrade – Enoh, Trebel, Dossevi (80′, Legear), Junior (69′, Mbenza) – Raman (69′, Diarra), Belfodil.

W drugim meczu grupy G Celta Vigo pokonała 2:0 u siebie Panathinaikos po trafieniach Johna Guidettiego i Daniela Wassa. W tabeli na czele z kompletem punktów jest Ajax Amsterdam. Na drugim miejscu jest Celta z czterema oczkami. W zdecydowanie gorszej sytuacji są Belgowie i Grecy. Standard ma tylko punkt, a Panathinaikos zerowe konto.