LaLiga: Athletic remisuje z Villarreal

thesefootballtimes.co

Dziś na San Mamés, Athletic podejmował drużynę Javier Callejy. Starcie zakończyło się remisem 1:1 po bramkach Manuela Trigeurosa i Aritza Aduriza. W spotkaniu tym mogliśmy zobaczyć sporo akcji ofensywnych, dominacji nad piłką oraz bramki.

Mecz rozpoczął się od wyraźnej dominacji gospodarzy. W ciągu pierwszych siedmiu minut piłkarze z San Mamés otrzymali dwa rzuty rożne, których jednak nie zdołali zamienić na gola. W 8. minucie strzał głową oddał Aduriz, piłka jednak powędrowała nad bramką. Cztery minuty później napastnik Bilbao znów mógł wpisać się na listę strzelców, niestety trafił niecelnie. Piłkarze Villarrealu nie mogli zaliczyć początkowych minut do udanych, ale niespodziewanie dostali prezent od gospodarzy, bowiem w polu karnym został został faulowany Jaume Costa. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Manu Trigueros, którego strzał obronił Kepa. Gracze Athleticu chcieli za wszelką cenę zapomnieć o tej sytuacji. Niestety na ich nieszczęście Trigueros w 28. minucie już się nie pomylił. Strzelił mocno i celnie, tym razem zza pola karnego. Bramkarz był bezradny w tej sytuacji. Podopieczni Jose Zigandy musieli szybko szukać gola na wyrównanie, lecz rywale znacznie nie ułatwiali im tego zadania. Z każdą chwilą ,,Żółta Łódź Podwodna” przejmowała kontrolę nad meczem. W 37. minucie strzał z przewrotki w lewe okienko oddał Bacca. Z interwencją zdążył Kepa. W końcówce pierwszej połowy strzał z rzutu wolnego wykonywanego przez gospodarzy obronił Mariano Barbosa. Do przerwy wynik 0:1.

Drugą połowę piłkarze Athleticu rozpoczęli podobnie jak pierwszą. Znakomitą sytuację na gola kontaktowego miał Iñigo Córdoba. Na jego nieszczęście piłka tylko odbiła się od poprzeczki. Kolejne minuty to pokaz jakości w wykonaniu gości. Wszystkie zagrania gospodarzy były neutralizowane, a sami kreowali sobie kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia. W 66. minucie gracze gospodarzy mogli wyrównać, lecz piłkę z linii bramkowej wybił Jaume Costa. Trzy minuty później dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Núñez, jednak piłka trafiła w boczną siatkę. Z każdą kolejną chwilą gracze Athletic czuli presję czasu i zdecydowanie przyspieszyli kreując kolejne akcje. Publiczność na trybunach w końcu doczekała się gola  wyrównującego.  W 77. minucie dośrodkowanie Balenziagi wykorzystał Aduriz umieszczając piłkę w lewej części bramki. Gospodarze natchnieni nowymi siłami dążyli do objęcia prowadzenia. Ich ataki z minuty na minutę wyglądały co raz bardziej niebezpiecznie. To samo można było powiedzieć o gościach. Obie drużyny za wszelką cenę chciały zdobyć gola dającego prowadzenie i udowodnić, że są lepsi w tym meczu. Niestety ta próba im się nie udała, a mecz kończy się wynikiem 1:1.