La Liga: VAR skrzywdził Levante? Remis na Estadio de la Ceramica

Mirror

Na zakończenie siódmej kolejki La Ligi Levante walczyło o ligowe punkty z Celtą Vigo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Oscar Garcia swoich podopiecznych ustawił ponownie w ustawieniu z trójką obrońców. W starciu z Atletico mogliśmy zobaczyć ten sam scenariusz, który na dłuższą metę się nie sprawdził. Celta przed tygodniem zagrała dobrze tylko przez 15. minut. Dziś rywal był zupełnie innego kalibru, a szkoleniowiec liczył na dużo lepszy rezultat. Pierwsza połowa nie należała do najlepszych. Zarówno Celta jak i Levante miały problem z wykończeniem akcji. Gospodarze wyróżniali się na tle słabszego przeciwnika tym, że potrafili stworzyć sobie lepsze i bardziej konkretniejsze sytuacje bramkowe. Jedyne czego im brakowało do przerwy to zdobyczy w postaci gola.  Agresywny styl prezentował dziś Oscar Duarte, który wielokrotnie zatrzymywał przeciwnika na granicy przepisów. Doskonałą okazję na otwarcie wyniku miał Jose Campania, lecz jego uderzenie z rzutu wolnego było niecelne.

Celta z kolei bardzo rzadko bywała w polu karnym, nie mogła przebić się przez linię defensywną rywala. W dodatku widać było u nich strach. Bali się stracić bramki, ponieważ wiedzieli czym to grozi. Bardzo słabo wyglądał Denis Suarez, który wyglądał na ospałego, brakowało mu pewności siebie. Wiele z jego zagrań mogło nawet irytować, mocno raził nieskutecznością. Dobrego spotkania nie rozegrał dziś także Nolito, który występował dziś na niecodziennej pozycji. Trener ustawił go na pozycji środkowego pomocnika, podczas gdy jest to typowy skrzydłowy. W wielu akcjach postępował tak jak potrafi, czyli bieg na lewą stronę i zejście do środka.

Po zmianie stron mecz nabrał zupełnie innego charakteru. Już w 48. minucie gry rzut karny pewnie wykorzystał Roger Marti. Celta odpowiedziała równie szybko trafieniem Sergio Carreiry. Kolejne minuty zapowiadały się równie ciekawie. Levante zaczęło grać szybciej, z czym momentami mieli problem piłkarze gości. W okolicach 60. minuty z boiskiem pożegnał się Morales, który nabawił się urazu. Do samego końca trwała walka o decydujące trafienie, a to padło w wykonaniu zawodników gospodarzy. Niestety sędzia po analizie VAR dopatrzył się spalonego, a powtórki jego decyzji nie potwierdzały.