La Liga: Real wykorzystuje okazję i wyprzedza Barcelonę w tabeli

Karim Benzema

Real Madryt pokonał Real Sociedad 2:1 i zrównał się punktami w tabeli La Liga z Barceloną. “Królewscy” tym samym zostali nowym liderem.

Na gole kibice czekali do drugiej połowy. W 50. minucie na przebojowy rajd zdecydował się Vinicius. Obrońcy Sociedad nie poradzili sobie z nim i jeden z nich popełnił faul. Po weryfikacji VAR sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki pewnie podszedł Sergio Ramos. Sociedad mogło remisować. Ok. 70. minuty mieli stały fragment, po którym na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Adnan Januzaj. Pokonał Thibauta Courtoisa, ale sędzia anulował bramkę. Prawdopodobnie dopatrzył się spalonego jednego z piłkarzy Sociedad, znajdującego się na linii uderzenia.

Szybko przyszła odpowiedź “Królewskich”, a dokładniej Karima Benzemy. Francuz świetnie zachował się w polu karnym po dośrodkowaniu, obrócił się i dokładnie przymierzył pokonując golkipera rywali. Gospodarze nie poddawali się i złapali kontakt tuż przed końcem meczu. Merino otrzymał świetną piłkę, znajdując się w szesnastce przeciwników. Przymierzył mocno, a futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Po trzydziestu kolejkach Real Madryt ma 65 punktów w tabeli. Tyle samo co FC Barcelona, ale to “Królewscy” wskakują na pozycję lidera. Walka o mistrzostwo Hiszpanii wciąż trwa.

21.06.2020, godz. 22:00, 30. kolejka La Liga

Real Sociedad – Real Madryt 1:2 (0:0)

83. Merino (Roberto López) – 50. Ramos (kar.), 72. Benzema (Valverde)