La Liga: Real wygrywa, 2 gole Benzemy

ESPN FC

W meczu 21. kolejki La Liga Real wygrał na wyjeździe z Espanyolem 4-2.

Real przystępował do tego meczu zbudowany zwycięstwem w Pucharze Króla nad Gironą 4-2. Trener Santiago Solari chwalił zespół z Katalonii mimo odległego miejsca w tabeli.

Cóż, Espanyol wykonuje świetny zorganizowany pressing, ma szybkich atakujących… Prawda jest taka, że ostatnio napotkali wiele przeciwności w postaci kontuzji, ale to dzieje się we wszystkich zespołach. Wszystkie ekipy w Primerze to bardzo groźne drużyny. Każdy może zranić cię w każdej chwili i dlatego powtarzam te słowa o napięciu i uwadze od pierwszej sekundy meczu. Musimy utrzymać ten poziom energii, jaki obecnie mamy, by móc utrzymać tę dobrą grę, jaką pokazywaliśmy w ostatnich spotkaniach.

Już w 4. Minucie Real objął prowadzenie za sprawą Beznemy, który dobił strzał Modricia.  W 15. Minucie Real rozegrał krótko rzut rożny. Kroos zagrał do Modricia ten dośrodkowując znalazł w polu karnym Ramosa, który podwyższył wynik. Już kilka minut później gospodarzom udało się zdobyć bramkę kontaktową. Po rzucie rożnym do strzału zbierał się zawodnik Espanyolu, musiał uderzać na 2 razy, za drugim razem piłka odbiła się od Lucasa i trafiła do Baptisatao, a ten strzałem pod poprzeczkę dał kibicom radość. Chwilę przed przerwą Real znów miał dwie bramki przewagi za sprawą Benzemy, który precyzyjnym strzałem w długi róg zdobył swojego drugiego gola. Wejście smoka zanotował Bale, który już kilka sekund później podwyższył wynik. W 82. Minucie obronę Realu przechytrzył Rosales, który po otrzymaniu piłki z drugiej linii, nie dał szans bramkarzowi.

Espanyol: Lopez – Lopez, Marmol, Hermoso, Vila(64’ Rosales) – Baptistao(71’ Piatti), Roca, Darder(75’ Melendo), Lopez Moreno – Garcia, Igelsias

Real Madryt: Courtois – Carvajal, Ramos(46’ Nacho), Varane, Reguilon – Modrić(75’ Marcelo), Casemiro, Kroos – Lucas, Benzema, Vinicius(64’ Bale)