La Liga: Barcelona pewnie wygrywa z Gironą

W meczu 21. kolejki La Liga, Girona przegrała z Barceloną 0:2. Bramki dla Dumy Katalonii zdobyli Nelson Semedo i Lionel Messi.

FC Barcelona (Twitter)

Zdecydowanym faworytem tego meczu była Barcelona, która notuje w La Lidze zwycięstwo za zwycięstwem i pewnie prowadzi w tabeli. Natomiast Girona jest na 13. miejscu i ma tylko 4 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Barcelona od początku meczu rzuciła się do ataku i już w 10. minucie wyszła na prowadzenie. Bernardo Espinosa źle wybił piłkę, dopadł do niej Nelson Semedo i uderzeniem z woleja wyprowadził gości na prowadzenie. Chwilę później mogło być już 0:2, lecz Philippe Coutinho przegrał sytuację oko w oko z Bono. Okazję do zdobycia bramki miał także Lionel Messi, ale jego finezyjne uderzenie sprzed pola karnego okazało się minimalnie niecelnie. W końcowych minutach pierwszej połowy do remisu mógł doprowadzić Cristhian Stuani jednak po jego strzale świetnie interweniował Marc Andre Ter Stegen. Do przerwy Girona przegrywała z Barceloną 0:1.

Na początku drugiej połowy do remisu mógł doprowadzić Stuani jednak trafił prosto w Ter Stegena. W 51. minucie sytuacja Girony mocno się skomplikowała bo za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę wyleciał Espinosa. Po tej kartce jeszcze przez jakiś czas gospodarze atakowali i strzelali na bramkę Barcelony tak jak w 55. minucie Stuani, ale później już zabrakło im sił i podopieczni Ernesto Valverde zdobyli drugą bramkę.  Jordi Alba podał do Messiego, ten wyszedł sam na sam z Bono i podciął nad nim piłkę. Argentyńczyk mógł zdobyć drugą bramkę kwadrans przed końcem meczu, lecz tym razem Bono go zatrzymał. W doliczonym czasie jeszcze okazję miał Luis Suárez, lecz znowu dobrze interweniował Bono i ostatecznie Girona przegrała z Barceloną 0:2.

Girona FC – FC Barcelona 0:2 (0:1)