La Liga: Real Madryt wygrywa z Athleticiem Bilbao! Królewscy pną się ku górze tabeli

Real Madryt

W ramach 19. kolejki La Ligi Real Madryt podejmował u siebie Athletic Bilbao. Mecz te zakończył się zwycięstwem Królewskich 3:1, a goście od 13. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce Raula Garcii.

Do tego spotkania Real podchodził z pewnym luzem. Mecze z czołówką ligi ma już odhaczone ( Barca, Atletico, Sevilla, Real Sociedad, Villarreal ), a do końca roku czekają ich starcia z ekipami tzw. mniejszego kalibru. Jednak w ostatnim czasie Real potrafił właśnie w tych spotkaniach się potykać. Spotkanie z Athleticiem także traktowali jako rywalizacja z wymagającym przeciwnikiem, ale w pierwszej połowie za bardzo nie było tego widać.

Wszystko zmieniło się w 13. minucie kiedy z drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Raul Garcia. Zawodnik Baskijskiej drużyny wyszedł mocno naładowany na boisko i nie umiał odpowiednio pohamować emocji. Dobrą okazję na gola miał Karim Benzema, ale przestrzelił wysoko nad poprzeczką. Pomimo utraty jednego piłkarza goście starali narzucić Realowi swoje warunki, a najbardziej grę wysokim pressingiem. Królewscy z łatwością radzili sobie z naporem, ale też nie mieli wszystkiego pod kontrolą. Dopiero przed przerwą gospodarze po znakomitym strzale Toniego Kroosa wyszli na prowadzenie. Unai Simon nie miał czego zbierać przy tak silnym i precyzyjnym uderzeniu.

Po zmianie stron Real starał się podwyższyć prowadzenie wykorzystując grę w przewadze. Tymczasem Baskowie w 52. minucie dość niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Podanie Oscara de Marcosa wykorzystał boczny obrońca Ander Capa, który na raty uderzał w kierunku bramki. W 74. minucie po doskonałym dośrodkowaniu w obręb jedenastki gola zdobył Karim Benzema. Unai Simon także był bez szans, a zawinił głównie Yeray Alvarez, który odpowiadał za krycie francuskiego napastnika. W doliczonym czasie Benzema po szybko rozegranym kontrataku zdobył swoją drugą bramkę, dzięki asyście Luki Modricia. Chorwat idealnie wypatrzył wbiegającego napastnika w pole karne, a ten płaskim strzałem po ziemi pokonał Simona.