La Liga: Porażka FC Barcelony, obroniony rzut karny Marc-Andre ter Stegena

barcelona.com

FC Barcelona przegrała na Estadio Mestalla z Valencią CF (0:2) w ramach 21. kolejki rozgrywek hiszpańskiej La Liga. Losy sobotniej konfrontacji rozstrzygnęły się w drugiej połowie.

W 10. minucie Gerard Pique sprokurował rzut karny, a do jedenastki podszedł Maxi Gomez. Urugwajski napastnik dobrze uderzył, ale genialną interwencją popisał się Marc-Andre ter Stegen. W 29. minucie reprezentant Niemiec raz jeszcze musiał wykazać się kunsztem bramkarskim. Najpierw sparował strzałem rywala na poprzeczkę, by po kilku sekundach wybić futbolówkę na rzut rożny. Katalończyków nie było stać na wiele. Zaraz po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie. Maxi Gomez piekielnie mocno uderzył z bliskiej odległości, a piłka odbiła się od biodra Jordiego Alby i nieszczęśliwie wpadła do siatki. Wynik w 77. minucie ustalił Maxi Gomez, który pokonał golkipera płaskim strzałem. Tym samym “Duma Katalonii” doznała czwartej porażki w lidze i może stracić fotel lidera na rzecz Realu Madryt.