La Liga: Dwa karne i remis na początku kolejki

Na inaugurację 25. kolejki La Ligi Athletic mierzył się na wyjeździe z Levante. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Oba gole padły po rzutach karnych.

Ten mecz stanowił tak zwaną próbę generalną przed tym co wydarzy się na tym stadionie w czwartek. Obie te ekipy staną do walki w starciu rewanżowym w Copa Del Rey. Obie ekipy dały sobie po razie i na tym należałoby skończyć. W pierwszej połowie gra była otwarta i ciekawa. Po zmianie stron tempo na placu gry osiadło, zarówno jedna jak i druga drużyna chciały już zejść do szatni by zregenerować się i przygotować na najbliższej potyczki. W 33. minucie Roger Marti wykorzystał rzut karny i dał prowadzenie swojej drużynie. Do wyrównania doprowadził Raul Garcia, który nie dał Aitorowi Fernandezowi żadnych szans. W tabeli ligowej sytuacja także nie uległa zmianie. Levante i Athletic wciąż są sąsiadami, mimo że miały okazję, by odskoczyć od siebie na kilka punktów.